Cambler

Guzek

Co to jest bryła?

Bryła ma występ lub miejscowego obszaru obrzęku, które może wystąpić w dowolnym miejscu organizmu. Inne terminy używane do opisania różnych rodzajów brył m.in. wypukłości, kontuzji, guzek, guz i torbiel. Guzki mogą być spowodowane przez wiele chorób, w tym, infekcje, choroby zapalne, guzy lub urazu. W zależności od przyczyny, guzki mogą być pojedyncze lub wielokrotne, miękkie lub twarde, bolesne lub bezbolesne. Mogą one szybko rosną lub mogą nie zmienić rozmiary.

Grudki z tytułu lokalnych przyczyn zakaźnych może pojawić sprowadza lub ropnie. Wiele rodzajów zakażeń powodują węzły chłonne, aby powiększyć i poczuć się jak guzki, najczęściej na szyi, w pobliżu kości szczęki, pod pachami lub w pachwinach. Traumatyczne przyczyny guzki wahają się od ugryzienia do poważnych urazów, które mogą produkować zlokalizowaną zbierania krwi w tkankach (krwiak).

Łagodnych i złośliwych nowotworów skóry, tkanki lub narządy miękkie, czasami czuję się jak grudek. W takich przypadkach, albo biopsji lub chirurgiczne usunięcie bryły może ustalić, czy obecny jest nowotwór. Torbiele, które są podobne, sac struktury wypełnione płynem, który może tworzyć się w różnych częściach ciała, częściej ochoty grudek. W niektórych torbieli mogą być obecne w chwili urodzenia, inni rozwijają się jako rezultat zapalnych, nowotworów lub zużycie i rozdarcie w czasie.

Choroby, które wywołują stan zapalny w organizmie, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, mogą być związane z grudek. Grudki usytuowane w tarczycy mogą powodować objawy związane z brakiem równowagi hormonalnej, w tym szybkim serca, pocenie, niepokój, i utrata wagi.

Guzki wywołane zakażeniem, zapalenie lub uraz są zwykle przemijające i ustępują jako choroby podstawowej rozwiązuje. Grudki, które utrzymują lub rosnąć z upływem czasu mogą sygnalizować poważniejsze choroby, takie jak guzy. Guz na głowie, że jest związany z urazem może sygnalizować krwawienie w mózgu lub w innej sytuacji awaryjnej i może mieć zagrażające życiu powikłania. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli masz guza na głowie z powodu kontuzji.

Jeśli masz jakieś zgrubienie, które jest trwałe i powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z ryczałtu?

Bryła mogą towarzyszyć inne objawy, w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Niektóre choroby, które powodują grudek może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o objawy ryczałtowych

PRZYCZYNY

Co powoduje guzek?

Bryły mają wiele możliwych przyczyn, w tym urazów, infekcji, chorób zapalnych, torbieli i guzów łagodnych i raka.... Czytaj więcej o przyczynach ryczałtowych

Więcej artykułów