Cambler

Grzybica prącia

Co to jest grzybica penisa?

Grzybica prącia jest łaskotania, irytujące uczucie towarzyszy uporczywym potrzebę podstaw. Może jej towarzyszyć pojawienie wstrząsami, przebarwienia lub czerwone plamy na narządach płciowych i okolicy jąder. Powiązane objawy mogą obejmować pęcherze, pieczenie lub ból, zaczerwienienie, uczucie ciepła lub obrzęk, strupy oraz blizny.

Prącia grzybica może być bardzo niewygodne lub niewygodne i stworzyć trudności z oddawaniem moczu, stosunków seksualnych i codziennych czynności. Oprócz objawów w okolicach penisa i, w zależności od przyczyny, grzybica penisa może towarzyszyć ogólnych objawów, takich jak objawy grypopodobne ( zmęczenie, gorączka, ból gardła, ból głowy, kaszel, bóle) oraz zły stan zdrowia w ogóle.

Wiele chorób przenoszonych drogą płciową mogą spowodować prącia swędzenie. Należą do nich opryszczka, brodawki narządów płciowych (wirusa brodawczaka ludzkiego lub HPV, zakażenie), rzeżączka, rzęsistkowica, świerzb, wszy łonowe i chlamydia.

Mężczyźni, którzy są nieobrzezanych (którzy mają napletek pozostały wokół penisa) są podatne na zapalenie żołędzi, zapalenie napletka, który jest często spowodowane złą higieną, podrażnienia lub infekcji.

Grzybica prącia nie jest awaryjny, ale może to być oznaką choroby, która może być przenoszona do innych. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli objawy utrzymują się lub spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z prącia swędzenie?

Może towarzyszyć swędzenie prącia inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby.... Czytaj więcej o penisa objawy świądu

PRZYCZYNY

Co powoduje swędzenie penisa?

Prącia swędzenie może mieć wiele różnych przyczyn. Oceny innych objawów w połączeniu z nim może pomóc zidentyfikować przyczynę. Choroby przenoszone drogą płciową są częstą przyczyną prącia swędzenie, ale choroba może wynikać z alergii, nonsexually przepuszczone infekcje i podrażnienia lub zapalenia z innych przyczyn.... Czytaj więcej o prącia przyczyny świądu

Więcej artykułów