Cambler

Gigantyzmu

Czym jest gigantyzm?

Gigantyzm jest chorobą, która bardzo rzadko występuje w dzieciństwie, w którym nie jest ekstremalne kości, mięśnie i narządy wzrostu. Gigantyzmu jest spowodowane nadprodukcją hormonu wzrostu (GH), który występuje przed płytki wzrostu kości dziecka zostały zamknięte. Prowadzi to do nadmiernego wzrostu i anormalnie wysokim wysokości.

Ludzie z gigantyzmu reguły mają bardzo duże dłonie, palce, palce i głowy. Mają też zmiany w związanych z nią danych, w tym grubej skóry, nadmiernej produkcji potu, i bardzo głębokim głosem. Mogą być powiększony narządy wewnętrzne, takie jak serce, nerki, mózgu i języka. Może to powodować powikłania, w tym nadciśnienie, ciężkie bóle głowy, zespół bezdechu sennego, cukrzycę, zmniejszenie widzenia, i niewydolności serca.

Nadprodukcja hormonu wzrostu, który powoduje gigantyzm jest najczęściej wynikiem łagodnych guzów przysadki. Są naciśnij na przysadkę mózgową, co powoduje, że do produkcji zbyt dużo hormonu wzrostu. Niektóre zespoły genetyczne lub dziedziczne, takie jak stwardnienie nowotworów endokrynologicznych i zespołu McCune-Albright, może prowadzić do nadmiernej produkcji hormonu wzrostu w wyniku gigantyzmu.

Akromegalii jest nieco bardziej powszechnym zaburzeniem, które jest często zgrupowane z gigantyzmu, ponieważ jest również spowodowane przez nadprodukcję hormonu wzrostu. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma zaburzeń jest to, że nadprodukcja hormonu wzrostu w akromegalii występuje u ludzi dorosłych, po płytki wzrostu kości jest zamknięta, a więc nie prowadzi do tej samej skrajnego wzrostu, z olbrzymi. Jednakże, wiele innych objawów należą same, jak skóra i zmiany narządów.

Gigantyzmu to choroba uleczalna. Jednak nie jest leczone, gigantyzmu może prowadzić do wielu powikłań, takich jak choroby serca, niezwykłej wysokości, opóźnionego dojrzewania i podwójne widzenie. Szukajcie regularną opiekę medyczną dla swojego dziecka, aby zmniejszyć ryzyko, że gigantyzmu opracuje i postępu niezauważony. Szukajcie wiersz opieki medycznej, jeśli zauważy się niewyjaśnione zmiany w wyglądzie dziecka, takich jak nadmierny wzrost w wysokości lub nietypowe rozszerzenia twarzy, rąk lub stóp.

OBJAWY

Jakie są objawy gigantyzmu?

Gigantyzm charakteryzuje się skrajnym wzroście. Dzieci z gigantyzmu są bardzo wysoka jak na swój wiek, a także może mieć następujące choroby:... Czytaj więcej na temat objawów gigantyzmu

PRZYCZYNY

Co powoduje gigantyzm?

Gigantyzm spowodowane przez nadprodukcję hormonu wzrostu (GH), który występuje w dzieciństwie, zanim płytki wzrostu kości są zamknięte. Chorób, zaburzeń i chorób, które mogą powodować GH nadprodukcji prowadzącą do gigantyzmu to:... Czytaj więcej o przyczynach gigantyzmu

ZABIEGI

Jak gigantyzmu leczyć?

Leczenie gigantyzmu może obejmować kombinację technik ograniczania lub regulowania zwolnić przysadki za hormonu wzrostu (GH). Dokładna plan leczenia być różny w zależności od przyczyny nadprodukcji GH. Twój lekarz jest w stanie najlepiej kierować swoje decyzje terapeutyczne oparte na konkretnych okolicznościach.... Czytaj więcej o terapii gigantyzmu