Cambler

Wpływ estrogenów na temat kobiecego ciała

Co to jest estrogen?

Estrogen to grupa hormonów, które odgrywają ważną rolę w prawidłowym rozwoju seksualnego i rozrodczego u kobiet. Są one również nazywane hormony płciowe. Kobiece jajniki produkują najwięcej hormonów estrogenów, choć nadnercza wytwarzają także niewielkie ilości hormonów.

Oprócz regulowania cyklu miesiączkowego, estrogen wpływa dróg rodnych, dróg moczowych, serca i naczyń krwionośnych, kości, piersi, skóry, włosów i błon śluzowych, mięśni miednicy i mózgu. Drugorzędne cechy płciowe, takie jak włosy łonowe i pod pachami, również zaczynają rosnąć, gdy poziom estrogenów wzrośnie. Wiele systemów narządów, w tym układu sercowo-naczyniowego i mięśniowo-szkieletowe i mózg mają wpływ estrogenów.

Aktualizacja hormonalna terapia zastępcza

Aby dowiedzieć się więcej na temat zdrowia kobiet, a szczególnie hormonalna terapia zastępcza, National Heart, Lung, and Blood Institute z National Institutes of Health (NIH) rozpoczęła kobiet zdrowie Initiative (WHI) w 1991 roku. Próba miała dwa hormony: estrogen studia-plus-progestagen (HTZ) badanie kobiet z macicą i estrogenów sam (ERT) badania kobiet bez macicy. Oba badania zostały zawarte na początku, gdy badania wykazały, że hormonalna nie zapobiegają chorobom serca i zwiększone ryzyko pewnych problemów zdrowotnych.

FDA stwierdzono, że nie należy przyjmować hormonalnej terapii w celu zapobiegania chorobom serca.

Produkty te są zatwierdzone terapie dla ulgi od umiarkowanego do ciężkiego uderzenia gorąca i objawy atrofii pochwy i sromu. Mimo, że terapia hormonalna może być skuteczna w zapobieganiu pomenopauzalnej osteoporozy, należy rozważyć, tylko dla kobiet na znaczne ryzyko osteoporozy, którzy nie mogą przyjmować leków bez estrogenów. FDA zaleca, że ​​hormonalna terapia być używane w najniższych dawkach przez najkrótszy okres niezbędny do osiągnięcia celów leczenia. Kobiety po menopauzie, które stosują lub rozważają za pomocą terapii hormonalnej należy omówić ewentualne korzyści i zagrożeń dla nich ze swoim lekarzem.

Krajowy serce, płuco, and Blood Institute oferuje następujące propozycje dla kobiet, które decydują, czy używać pomenopauzalnej terapii hormonalnej:

  • Ponieważ badania włączono zdrowe kobiety, tylko niewielka liczba z nich miał zarówno negatywny jak i pozytywny efekt z estrogenów oraz leczenia progesteronu. Procenty opisać to, co by się stało, aby cała populacja-nie do każdej kobiety. W terapii estrogenowo-progestagen badaniu wzrost ryzyka raka piersi było osiem dodatkowych przypadków na każde 10.000 kobiet powyżej jednego roku; nastąpił wzrost o 24 procent ogólnej.

  • Najważniejsze, kobieta może zrobić w podejmowaniu decyzji, aby kontynuować hormonalnej terapii zastępczej jest omówienia aktualnych badań ze swoim lekarzem i zespołu opieki zdrowotnej.

  • Kobiety muszą mieć świadomość, że biorąc połączeniu progesteron i estrogen lub sam schemat estrogen nie jest zalecane, aby zapobiec chorobom serca. Kobieta powinna omówić inne możliwości zabezpieczania serce z jej lekarzem.

  • Kobiety powinny dyskutować z ich opieki zdrowotnej wartość przy połączeniu progesteron i estrogen terapii zastępczej lub estrogenu, aby zapobiec osteoporozie. Nie mogą być alternatywne metody leczenia w oparciu o unikalny profil kobiety zdrowia.

Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać więcej informacji.