Cambler

Palec drętwienie

Drętwienie palców, co jest?

Palec drętwienie jest nieprawidłowe chorobą, w której czujesz utratę czucia lub mrowienie w palcach. Na przykład, może czuć się będzie zdrętwiałe palce po trzymając rękę w tej samej pozycji przez długi okres czasu.

Palec drętwienie zazwyczaj wynika z braku dopływu krwi do obszaru lub uszkodzenia nerwu lub nerwów, które zaopatrują rękę, takich jak zespół cieśni nadgarstka lub szyjki macicy błąd dysku. Palec może również powodować drętwienie od infekcji, stanów zapalnych, uraz i innych nienormalnych procesów. W większości przypadków nie są drętwienie palców z powodu zaburzeń zagrażających życiu, ale to zdarza się z udaru i nowotworów.

W zależności od przyczyny, utrata czucia może zniknąć szybko, takie jak drętwienie od spania z łokcia i nadgarstka zacięciem, że zanika po przesunięciu ramieniem. Przewlekle drętwienie palców może być spowodowana cukrzyca, stwardnienie rozsiane lub neuropatii obwodowej. Przewlekłe palec drętwienie zazwyczaj wskazuje pewien poziom uszkodzenia nerwów.

Pinky i pierścień na palec drętwienie pleców i dłoni boku strony może być oznaką ucisku nerwu łokciowego w ramieniu. Drętwienie kciuka, indeks, w środku i połowy palca serdecznego mogą być spowodowane przez zespół cieśni nadgarstka.

Bo zdrętwiały palec lub drętwienie w ogóle może być objawem choroby, zaburzenia lub choroby, należy porozmawiać z lekarzem specjalistą o wszelkich niezwykłych doznań, które trwają dłużej niż kilka minut.

Jeśli wystąpi drętwienie palców z paraliżu, splątanie, osłabienie lub niewyraźna mowa, natychmiast zasięgnąć porady lekarskiej w obiekcie alarmowym. Jeśli palec drętwienie jest trwała, nawracające lub powoduje ci obawy, skontaktować się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z palca drętwienie?

Palec drętwienie mogą również wystąpić inne objawy lub kombinacji objawów. Na przykład, drętwienie, mrowienie i świąd w kombinacji mogą być objawy stwardnienia rozsianego. Drętwienie powodu wybrzuszenia dysku szyjnego (w szyi) może być związane z bardzo silny ból, który rozciąga się w dół ramię, ręka, ręce, i niektórych palców. Wszystkie objawy występujące z palca drętwienie może pomóc lekarzowi postawić diagnozę.... Więcej o objawy drętwienie palców

PRZYCZYNY

Co powoduje drętwienie palców?

Palec drętwienie może być objaw wielu różnych chorób, zaburzeń lub chorób albo ograniczają przepływ krwi lub spowodować obrażenia nerwów. Tymczasowe drętwienie palców może być ze względu na działalność, która powoduje długotrwałego nacisku na nerw lub nerwy, takich jak drobne działania silnika (rysunek), powtarzalnych ruchów i spanie w niewłaściwy sposób na ramieniu. Palec drętwienie może być również z powodu chorób ortopedycznych, które ściskają konkretny nerw.... Czytaj więcej o przyczyny drętwienie palców

Więcej artykułów