Cambler

Dlaczego aspiryna zapobiega zawałom serca

Że zwykła butelka aspiryna w apteczce traktuje nie tylko ból i gorączkę, może pomóc uniknąć zawału serca. Aspiryna może pomóc uratować życie, ale to nie jest bezpieczne dla wszystkich.

Jak działa aspiryna zapobiega atak serca?

Większość ataków serca są spowodowane przez zakrzepy, które podłącza się tętnicy wieńcowej--w swoim sercu. Krzepnięcie krwi jest bardziej prawdopodobne, jeżeli trzeba tworzyć miażdżycy tętnic lub stwardnienie tętnic. Zakrzepy krwi mogą blokować dopływ krwi do mięśnia sercowego, pozbawiając swoich komórek serca tlenu. Bez natychmiastowego leczenia, mięsień zaczyna umierać, powodując atak serca (zawał mięśnia sercowego). Zawał mięśnia sercowego i oznacza zawał oznacza, że tkanka żywo umiera.

Płytki krwi są to substancje podobne do komórek we krwi, które pomagają formularza krwionośnych skrzepu. Aspiryna jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Jest to również leków przeciwpłytkowych, który zapobiega zlepianiu się płytek krwi i zbicie. Aspiryna może zapobiegać atak serca przez co utrudnia zakrzepów krwi.

Aspiryna może pomóc w leczeniu zawału serca w toku i może znacznie zwiększyć swoje szanse na przeżycie ataku serca, jeśli jest podjęte tak szybko, jak objawy zaczynają.

Kto powinien wziąć aspirynę, aby zapobiec ataku serca?

Terapia aspiryną wykazano zmniejszenie częstotliwości niezakończone zgonem zawałów serca o 30% i śmiertelnych zawałów serca o 15% w populacji wysokiego ryzyka, według przeglądu na leki przeciwpłytkowe z Europejskiego Kolegium Chest Physicians (źródło: ACCP ). Twoja Lekarz może zalecić terapię aspirynę, jeśli masz choroby wieńcowej (CHD), dławica piersiowa (rodzaj bólu w klatce piersiowej spowodowane przez choroby niedokrwiennej serca), lub jeśli miałeś udar lub przemijający atak niedokrwienny (TIA).

Może warto rozważyć terapię aspiryną jeśli palisz, lub jeśli masz czynników ryzyka choroby niedokrwiennej serca (zawał serca) i takie jak:

 • Wysoki poziom cholesterolu

 • Cukrzyca

 • Wysokie ciśnienie krwi

 • Historia rodziny zawału serca lub udaru mózgu

Jakie są skutki uboczne aspiryny?

Aspiryna jest na ogół bezpieczne do podjęcia czasami do bólu lub gorączki. Jednak codzienne zażywanie aspiryny, nawet w małych dawkach, może mieć poważne skutki uboczne, ponieważ jest ogólnie inhibitorem krzepnięcia krwi w całym organizmie. Codzienne zażywanie aspiryny jest znany powodować następujące działania niepożądane:

 • Zaburzenia słuchu, takie jak dzwonienie w uszach (szumy uszne), a nawet utratę słuchu. Aspiryna wydaje się mieć wpływ na mechanikę rozprawie. Utrata słuchu jest odwracalne.

 • Wrzód żołądka, które mogą silnie krwawić i być trudne do zatrzymania

 • Udar spowodowany krwawieniem w mózgu. Tego rodzaju uderzenie jest udar krwotoczny, który jest inny niż udar spowodowany przez skrzeplinę krwi.

W dodatku, jeśli jesteś uczulony na aspirynę, reakcje alergiczne mogą być poważne lub zagrażające życiu, nawet po niewielkiej dawki aspiryny. Jeśli masz skłonność do alergii, zwłaszcza leków alergii lub wrażliwości, może chcesz zrobić pierwszy aspiryny w gabinecie lekarskim, w przypadku powikłań.

Kto nie powinien brać aspiryny?

Najlepiej opóźniać dziennego trybu aspiryny w prewencji zawału serca, dopóki nie rozmawiał z lekarzem. Lekarz może zalecić, aby nie przyjmować aspiryny lub aspiryny przerwać terapię z następujących powodów:

 • Wrzód żołądka lub jelita cienkiego

 • Intensywnego picia. Oznacza to więcej niż dwa drinki dziennie, jeśli jesteś mężczyzną lub jeden, jeśli jesteś kobietą. Alkohol zwiększa ryzyko krwawienia w żołądku, gdy wziąć aspirynę.

 • Choroba wątroby lub zaburzenia krwawienia

 • Czynnikami ryzyka udaru krwotocznego

 • Nadchodzące procedury medyczne lub stomatologiczne

 • Młodszy niż 21 lat (ze względu na ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a)

Jak mam brać aspirynę, aby zapobiec ataku serca?

Aby uniknąć ataku serca, trzeba mniejszą dawkę aspiryny niż kwoty wziąć na gorączkę lub ból głowy. Gorączka lub ból głowy wziąć 650 mg lub dwa dla dorosłych rozmiar aspirynę. Na ogół mniejsze dawki aspiryny jest uważany 75 mg do 325 mg dziennie, w jednej lub aspiryną dla dorosłych wielkości. Jeśli już miał atak serca dawka dobowa może być większa. Czasami lekarze zalecają korzystania jelitach aspirynę. Powłoka może pomóc w zapobieganiu krwawienia w przewodzie pokarmowym. Twój specyficzna dawka i forma aspiryny zależy od indywidualnych czynników ryzyka i podstawowych chorób medycznych.

Jeśli występują bóle w klatce piersiowej lub innych objawów zawału serca, takie jak zawroty głowy lub duszność, zadzwoń 911 natychmiast. Operator będzie najprawdopodobniej powiedzieć, żuć jedną niepowlekanych 325 mg tabletki. Tabletka dojelitowa będzie działać wolniej, nawet jeśli żuć.