Cambler

Czy mogę przeżyć raka prostaty? to, co jest moje rokowania?

Rokowanie jest oświadczenie o perspektywie przetrwać i wyjść z choroby. To może wydawać się trudne, aby zapytać, "Czy można przetrwać?" Ale to pytanie większość ludzi ma, kiedy dowiadują się, że ma raka prostaty. Niestety, nie ma prostej odpowiedzi.

Twoje szanse na wyleczenie zależy od tych rzeczy.

  • Rodzaj i umiejscowienie raka

  • Stadium choroby

  • Jak szybko nowotwór może rosnąć i rozprzestrzeniać

  • Twój wiek

  • Twój ogólny stan zdrowia

  • Jak reagujesz na leczenie

Przed omówieniem swoją prognozę z tobą, lekarz weźmie pod uwagę wszystkie rzeczy, które mogłyby mieć wpływ na choroby i leczenia. Lekarz wtedy przewidzieć, co wydaje się prawdopodobne. Aby to zrobić, lekarz będzie patrzeć na to, co naukowcy odkryli, w ciągu wielu lat o tysiącach ludzi z rakiem. Jeśli to możliwe, lekarz użyje statystyki dla grup osób, których sytuacja jest najbardziej lubię je zrobić prognozy.

Jeśli rak jest prawdopodobnie dobrze reagują na leczenie, lekarz powie masz rokowanie. Jeśli rakiem może być trudne do kontrolowania, swoje rokowania może być niekorzystne. Ważne jest, aby pamiętać jednak, że rokowanie stwierdza, co jest prawdopodobne. To nie jest przewidywanie tego, co się stanie. Lekarz nie może być absolutnie pewni wyniku.

Niektórzy ludzie uważają, że łatwiej sobie poradzić, gdy wiedzą, że ich prognozy i statystyki, jak również leczenie może pracować. Inni ludzie znaleźć informacje statystyczne mylące i przerażające. Albo może myślą, że to jest zbyt ogólne, aby być użyteczne. Lekarz, który jest najbardziej znany ze swojej sytuacji, jest w najlepszej pozycji, aby omówić swoje prognozy z tobą i wyjaśnić, co może oznaczać, statystyki dla Ciebie. Jednocześnie należy pamiętać, że rokowanie osoby może się zmienić. Korzystne rokowanie może się zmienić, jeśli rak rozwija. Niekorzystna można zmienić, jeśli leczenie jest skuteczne. Decyzja, aby zapytać o swojej prognozie jest osobisty. To do ciebie, aby zdecydować, jak dużo chcesz wiedzieć.

Co oznacza wskaźnik przeżycia 5-letnie dla raka prostaty oznacza?

Współczynnik przeżycia pokazują procent ludzi, którzy żyją na określony okres czasu, po czym powiedział, że ma raka. Stawki są specyficzne dla mężczyzn z pewnego rodzaju i stadium raka. Często statystyki odnoszą się do wskaźnika przeżycia 5-letniego. To odsetek mężczyzn, którzy żyją 5 lat po diagnozie. Stawka obejmuje 5-letnich mężczyzn, którzy:

  • Są wolne od choroby

  • Mają niewiele lub żadnych objawów lub objawy raka

  • Pacjent jest leczony na raka

Większość mężczyzn z rakiem prostaty żyją znacznie dłużej niż 5 lat od diagnozy. Ponieważ statystyki mamy dla stóp 5-letnich w oparciu o ludzi zdiagnozowanych i leczonych początkowo więcej niż 5 lat temu, to jest możliwe, że perspektywa może być lepiej dzisiaj. Ostatnio zdiagnozowano ludzie często mają lepsze perspektywy, bo z poprawą leczenia.

Wskaźniki przeżycia są oparte na dużych grup ludzi. Nie można ich stosować do przewidywania, co się stanie, w szczególności człowiek. Nie ma dwóch ludzi są dokładnie takie same, a leczenie i odpowiedzi na leczenie są bardzo zróżnicowane.