Cambler

Chirurgia odchudzania może uratować życie?

Korzyści z zabiegu odchudzania wykracza poza horyzont. Jeśli jesteś otyły, chirurgia schudnąć może być bezpieczniejsze niż noszenie wokół tych dodatkowych kilogramów. Jeśli masz do czynienia z cukrzycą, jak również, chirurgia odchudzania może wysłać chorobę do długotrwałej remisji.

Ale traci waga warto ryzyko związane z operacją? Spójrz na najnowszych badaniach.

Niższe kursy umierania dla otyłych

Badanie przeprowadzone przez National Institutes of Health stwierdził, że 10 do 15 lat po operacji odchudzania, otyli pacjenci są mniej narażone na rozwój - i bardziej prawdopodobne, aby odzyskać - cukrzyca i inne choroby serca czynników ryzyka. Tych pacjentów wykazało również zmniejszenie prawie 25 procent w śmierci, w porównaniu z pacjentami z otyłością, którzy nie mają procedury.

Chirurgia odchudzania wydaje się poprawić zdolność organizmu do kontrolowania poziomu cukru we krwi. Może nawet odwrócić cukrzycy typu 2. Pomagając schudnąć, może również zmniejszyć ryzyko poważnych chorób, takich jak choroby serca i udaru mózgu.

Równoważenie ryzyka i korzyści

Ostatnio, badanie operacji odchudzającej opublikowano w New England Journal of Medicine. Naukowcy odkryli operację odchudzania się być skuteczne i bezpieczne leczenie ciężkiej otyłości. Częstość występowania zgonów oraz niepożądanych zdarzeń w ciągu 30 dni po operacji był bardzo niski. Jest dopasowana stawki widziałem z innych dużych operacjach.

Wszystkie cztery główne rodzaje operacji odchudzającej ograniczyć ilość żywności można jeść lub zmniejszyć wchłanianie pokarmu, a niektóre jedno i drugie. Każdy rodzaj zabiegu ma własne ryzyko i korzyści, a lekarze nie zgadzają się co jest najlepsze.

Rozważ swoje kandydatury

Chirurgia odchudzania jest zwykle zalecane dla osób dorosłych z indeksem masy ciała (BMI) 40 lub większej. Jeśli masz poważne choroby, takie jak zdrowie, cukrzyca czy choroby serca, może warto zajrzeć do zabiegu, jeśli BMI jest między 35 a 39,9. Można obliczyć je z tego kalkulatora BMI.

Ważne jest również, aby zastanowić się, jak jesteś przygotowany do wprowadzenia zmian. Każda procedura odchudzania wymaga zobowiązania się do życia zdrowego odżywiania i regularnych ćwiczeń. Zapytaj swojego lekarza o jego lub jej opinii na temat opcji odchudzających.