Cambler

Cykl miesiączkowy: przegląd

Ilustracją przedstawiającą cykl menstruacyjny

Co to jest owulacja?

Gdy młoda kobieta osiąga wiek dojrzewania, zaczyna owulacji - proces, w którym dojrzała komórka jajowa (nazywane również komórki jajowej), gotowe do zapłodnienia przez plemnik, zostanie zwolniony z jednego z jajników (dwa żeńskie organy płciowe znajdujące się w miednica). Jeśli zapłodnienia przez plemnik, jak przemieszcza się wzdłuż jajowodu, a następnie ciąża występuje i zostaje przyłączony do błony śluzowej macicy, aż łożysko (organy, w kształcie płaskiego placka, że ​​tylko w czasie ciąży rośnie i zapewnia metabolicznej wymiany między płodu i matki) rozwija. Jeżeli jajo nie będzie się zapłodnione podczas jej przemieszczania w dół jajowodu na swojej drodze do macicy, endometrium (błony śluzowej macicy) jest uwalniane, i przechodzi przez pochwę (kanał przepływowy, przez które płyn przechodzi z ciała w okresie menstruacji, zwany także kanał rodny), proces zwany miesiączki.

Ponieważ średni cykl menstruacyjny trwa 28 dni (zaczynając od pierwszego dnia jeden okres i kończące się w pierwszym dniu następnego okresu menstruacyjnego), większość kobiet owulacji w 14 dniu. W tym czasie, niektóre kobiety odczuwają niewielki dyskomfort w ich dolnej części brzucha, plamienie lub krwawienie, podczas gdy inni nie odczuwają żadnych objawów.

Kobieta jest na ogół najbardziej płodne (może zajść w ciążę) na kilka dni przed, w trakcie i po owulacji.

Co to jest miesiączka?

Miesiączka jest częścią kobiecego cyklu menstruacyjnego, który obejmuje przelania endometrium (błony śluzowej macicy), który występuje w ciągu całego życia reprodukcyjnego kobiety. Z każdym miesięcznym (średnio) cyklu miesiączkowego, endometrium przygotowuje się do odżywiają płód, a zwiększony poziom estrogenu i progesteronu pomoc zagęścić swoje mury. Jeśli zapłodnienie nie nastąpi, endometrium, w połączeniu z krwi i śluzu z pochwy i szyjki macicy (dolnej, wąskiej części macicy znajduje się pomiędzy pęcherza moczowego i odbytnicy) tworzą menstruacji (miesiączki), nazywanej również, że opuszcza ciało przez pochwę.

Kiedy miesiączka zacząć?

Przeciętnie menarche (młodej kobiety pierwszy miesiączka) występuje w wieku pomiędzy 12 a 14 lat - na ogół po dwóch latach od jej piersi początkujący (średnia wieku lat 10 do 12 lat), oraz, w większości przypadków, nie długo po Początek włosy łonowe (średnia wieku 12 lat) i włosy pod pachami. Stress, różnego rodzaju intensywnych ćwiczeń i diety może mieć wpływ na wystąpienie miesiączki i regularności cyklu miesiączkowego.

Europejskie Kolegium Położnych i Ginekologów zaleca, młoda kobieta, skonsultować się z lekarzem, jeśli ona nie zaczęła miesiączkować w wieku lat 16, i / lub jeśli nie zaczęła się rozwijać pąki piersi, włosy łonowe, włosy pod pachami lub przez wiek 13 lub 14 lat.

Jak długi jest cykl menstruacyjny?

Dla miesiączkujących kobiet, średni cykl menstruacyjny trwa 28 dni - od pierwszego dnia ostatniego okresu (który przeciętnie trwa sześć dni w niektórych kobiet o natężeniu bardzo lekkie i inne mające bardzo ciężkie przepływu), a kończąc pierwszego dnia następnego krwawienia miesiączkowego. Jednak długość cykli kobiet zmienia, szczególnie w pierwszym roku do dwóch lat po menarche (młodej kobiety w pierwszej miesiączki). Kobiety mogą mieć najkrótszy cykl 23 dni, lub tak długo, jak 35 dni. Jednak wszystko, co odbiega od tego zakresu jest uważany za nieprawidłowe i może wymagać pomocy medycznej.