Cambler

Co należy wiedzieć o bacznej obserwacji na raka prostaty

W wielu przypadkach wczesne stadium raka prostaty nie będzie rozprzestrzeniać i wywoływać problemów lub skutków ubocznych przez długi czas, jeśli w ogóle. Dlatego lekarz może zalecić Baczna jako leczenia. Jest także znany jako oczekującej leczenia. To decyzja nie aktywnego leczenia raka prostaty. Wybór opiera się na lekarza przekonaniu, że nowotwór rozwija się powoli. Zobaczysz się z lekarzem co 3 do 6 miesięcy. Przy każdej wizycie, lekarz daje badanie PSA i DRE. PSA może wykazywać oznaki, że rak może się rozprzestrzenić. Jeśli wydaje się, że rozłożone, to może rozpocząć aktywne leczenie. Upewnij się, zwrócić się do lekarza, który oznacza, że ​​znaki należy skontaktować się z lekarzem przed kolejną wizytę.

Kto może skorzystać z bacznej

Jeśli którykolwiek z tych przypadków pasuje do Ciebie, bacznej obserwacji może być dobrym wyborem dla Ciebie.

  • Masz zlokalizowany guz a Gleasona było 2, 3 lub 4. Są to niskie wyniki i myśli raka rośnie powoli.

  • Jesteś starszy. I nie chcą ryzykować, że aktywne działania niepożądane, takie jak zabiegi chirurgii i radioterapii, mogą powodować.

  • Masz inną chorobę lekarza potencjalnie zagrażające życiu. Oznacza to, że rak gruczołu krokowego nie może być przyczyną śmierci.

, Którzy prawdopodobnie nie powinien używać Baczna

Czujnym oczekiwania nie może być tak dobry wybór dla Ciebie, jeśli którykolwiek z tych przypadków pasuje do Ciebie.

  • Nie masz inne problemy zdrowotne. I można oczekiwać, aby żyć jeszcze 10 lat.

  • Masz Gleasona 8, 9 lub 10. Jest to wysoki wynik i może oznaczać bardziej agresywny nowotwór.

W tych przypadkach, jest bardziej prawdopodobne, aby żyć na tyle długo, na raka prostaty rozprzestrzeniać i powodować objawy. Jeśli rak jest wcześnie wykryty, może być dostosowana do bardziej aktywnego leczenia, które może wyleczyć raka.