Cambler

Cienie pod oczami

Co to są cienie pod oczami?

Cienie pod oczami, czasami zwane pierścienie lub ciemne cienie pod oczami, to pojawienie się ciemnej skóry pomiędzy dolną i górną powiekę w policzek. Cienie pod oczami mogą pojawić się u niemowląt, dzieci, młodzieży i dorosłych, oraz zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Powszechnie przyjmuje się, że cienie pod oczami są spowodowane przez brak snu, i słaba jakość snu i bezsenność, z pewnością może spowodować tę chorobę. Jednak wiele innych chorób może prowadzić do ciemne kręgi pod oczami, z których niektóre są związane ze stylem życia, takie jak picie zbyt dużej ilości kawy czy płakać. Inną przyczyną są genetycznej lub medycznego, takimi jak infekcja, urazu głowy lub twarzy, lub cienkiej skóry na dolnej powieki, co sprawia, że ​​podstawowe żyły kolorze niebieskim bardziej widoczne.

W zależności od przyczyny, ciemne kręgi pod oczami mogą pojawić się nagle i szybko znikają, np. gdy masz łagodne reakcje alergiczne na sierść zwierząt lub kurzu. Cienie pod oczami, które rozwijają się w czasie może być oznaką odwodnienia lub przewlekłej niedokrwistości.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli wystąpią niewyjaśnione cienie i przebarwienia pod oczami lub ciemnym kręgu pojawia się w tylko jednym okiem. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, rozwijać ciemne koła jednego lub obu oczy po twarzy lub urazów głowy lub innych poważnych objawów, takich jak rozdawanie lub zmianie świadomości, zmiany w widzeniu, splątanie, trudności w oddychaniu, gorączka lub krew z nosa.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić cienie pod oczami?

Cienie pod oczami i inne rodzaje przebarwień pod oczami mogą wystąpić inne objawy w zależności od choroby podstawowej, w tym:... Czytaj więcej o cienie pod oczami objawy

PRZYCZYNY

Co powoduje, że cienie pod oczami?

Ciemne kręgi pod oczami może być spowodowane przez wiele chorób, w tym urazu, infekcji, stanów zapalnych, alergii i czynników stylu życia. Ciemne kręgi pod oczami i innych rodzajów zmiany zabarwienia często spowodowane przez stosunkowo niewielkie chorób, takich jak zmęczenie i drobnych alergie, ale może także wynikać z bardziej poważnych chorób, takich jak inwazyjne infekcji oka. Jeśli objawy są trwałe lub spowodować niepokój, należy skontaktować się z lekarzem lub lekarzem specjalistą.... Czytaj więcej o cienie pod oczami przyczyny

Więcej artykułów