Cambler

Wszystkie leki obniżające poziom cholesterolu o

Dokonywanie sam zdrowych zmian w stylu życia wystarczy, aby pomóc niektórym ludziom osiągnąć cele cholesterolu przepisane przez lekarza. Inni jednak trzeba wziąć leki obniżające poziom cholesterolu, jak również.

Według Europejskiego Stowarzyszenia Serca, istnieje pięć głównych typów:

  • Statyny (atorwastatyna, fluwastatyna, lowastatyna, prawastatyna, rosuwastatyna, simwastatyna, pitawastatyna). Leki te działają głównie poprzez obniżenie LDL ("zły" cholesterol). Oni zazwyczaj zmniejszyć poziom LDL o 30 do 40 procent. Mogą one również pomóc podnieść HDL ("dobrego") cholesterolu i niższe stężenie triglicerydów (innych tłuszczów we krwi). Statyny działają poprzez spowolnienie w organizmie produkcję cholesterolu. Zwiększają również zdolność wątroby do usuwania LDL z krwi. W badaniach z udziałem osób, które już miały choroby serca, statyny doprowadziło do znacznej redukcji zawałów serca i choroby serca zgonów. Mogą również zapobiec atakom serca w pierwszych ludzi, którzy są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia chorób serca.

  • Środki wiążące kwasy żółciowe (cholestyramina, kolesewelam, kolestypol). Leki te również obniżać poziom LDL, ale nieco mniejszą niż statyny. Leki te działają poprzez wiązanie się z kwasów żółciowych w jelitach i zmuszając ich być wyeliminowane w stolcu, a nie wchłania. Wątroba potrzebuje cholesterolu do kwasów żółciowych, tak bardziej żółć jest stracone, więcej cholesterolu z organizmu jest wykorzystane do dodatkowego żółć.

  • Kwas nikotynowy (niacyna). Ta witamina B zwiększa HDL i obniża poziom LDL i trójglicerydów, gdy podejmowane na szczeblu wyższym niż wymagania żywieniowe. Kwas nikotynowy jest sprzedawany zarówno jako lek na receptę i suplementu diety, ale tylko forma receptę należy stosować do obniżania cholesterolu.

  • Fibraty (gemfibrozil, fenofibrat). Leki te pomagają głównie do obniżania poziomu triglicerydów o około 20 do 50 procent. Mogą one również powodować niewielką poprawę poziomów LDL i HDL.

  • Ezetymib. Lek ten obniża poziom cholesterolu poprzez zmniejszenie ilości cholesterolu pochłaniana przez jelita. Ezetymib, środki wiążące kwasy żółciowe, kwas nikotynowy lub czasami w połączeniu ze statyną, aby pomóc ludziom osiągnąć ich cele LDL obniżające cholesterol.