Cambler

Chłonnego filarioza

Co to jest limfatyczny filarioza?

Chłonnego filarioza jest zakaźna, pasożytnicza choroba spowodowana przez nicienie (glisty). Choroba wywoływana przez obecność robaków nitkowatych, zwany filariae w naczyniach limfatycznych i węzłów chłonnych organizmu. Kanały limfatyczne drenażu nadmiar płynu z organizmu i odgrywają rolę w systemie odpornościowym zakażenie pożarnej. Chłonnego filarioza jest przenoszony przez komary z osoby na osobę.

Chłonnego filarioza najczęściej występuje w krajach rozwijających się o klimacie tropikalnym. Wuchereria bancrofti, Brugia malayi, Brugia timori i są specyficzne robaków, które powodują zakażenia. Larwy przedostają się do organizmu w czasie ukąszenia komara i podróży do układu limfatycznego, gdzie dojrzewają do dorosłych robaków. Robaki dorosłe mogą żyć przez wiele lat w układzie limfatycznym, a wytwarzają niedojrzałe formy, które krążą we krwi.

Chłonnego filarioza powoduje zablokowanie kanałów limfatycznych, prowadząc do obrzęku i ewentualne blizny nóg, znanych jako słoniowacizny i mężczyzn, aby obrzęk moszny, czy wodniaka. Te objawy są bardzo wyłączenie. Choroby te są również szpecące i, w niektórych społecznościach na całym świecie, ludzie z chorobą może być odrzucane.

Na całym świecie, choroba dotyka ponad 120 milionów ludzi. Choroba została zwalczona w Europie, ostatni znany przypadek występujący w 1920 roku. Chłonnego filarioza znajduje się w tropikach Azji, Afryki, Pacyfiku, Karaibów i Południowej Europie. Haiti, Dominikana, Gujana i Brazylia to kraje dotknięte w Europ. Podróżujący do krajów dotkniętych powinny być czujnym na temat ochrony komara (Źródło CDC ).

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli zauważysz obrzęk narządów płciowych lub kończyn, lub jeśli zostały w zagrożonym rejonie świata i myślę, że może to być ugryziony przez komara.

OBJAWY

Jakie są objawy limfatycznego filariozy?

Zazwyczaj limfatyczny filarioza nie ma objawów klinicznych, takich jak objawy grypopodobne, gorączka, lub wymioty. W rzeczywistości, większość ludzi z limfatycznego filariozy są nieświadomi, że mają. U niewielkiego odsetka zakażonych osób, obrzęku lub opuchlizny, wystąpią, zazwyczaj pojawia się rok po pierwotnym zakażeniu.... Czytaj więcej o limfatycznych objawy filariozy

PRZYCZYNY

Co powoduje limfatycznego filariasis?

Komary przekazywać pasożyty od osoby do osoby, składając larwy przez skórę od ukąszenia. Larwy wprowadzić system limfatyczny i rozwijać się robaków w czasie, zazwyczaj sześć do 12 miesięcy. Robaki te mogą żyć w ich ludzkiego gospodarza przez kilka lat, w czasie których miliony niedojrzałych form znanych jako mikrofilarii krążą we krwi. Jeśli zainfekowana osoba zostaje ugryziony przez komara, komar będzie nosić filariae do innego hosta, kontynuując cykl infekcji.... Czytaj więcej o limfatycznych przyczyn filariozy

ZABIEGI

Jak limfatyczny filarioza leczyć?

Leczenie limfatycznego filariozy zależy od tego, czy infekcja jest aktywna lub postępuje do powikłań.... Czytaj więcej o filariozy limfatycznemu

Więcej artykułów