Cambler

Chirurgia bariatryczna: biliopancreatic dywersja (BPD)

Chirurgia bariatryczna zmienia rozmiar żołądka, długość jelita cienkiego, lub obu. Celem jest, aby ograniczyć ilość żywności mogą być spożywane i / lub absorpcji w tym samym czasie. Podczas tego rodzaju procedury, część żołądka jest zamknięty za pomocą zszywek, aby utworzyć mniejszy mieszek. Mniejszy żołądek pomaga ograniczyć ilość jedzenia można zjeść w jednym czasie. Jelita cienkiego jest następnie dzielona, ​​a część z nich jest ponownie podłączyć do worka żołądka. Ponieważ część albo większość jelita cienkiego jest pomijany, mniej żywności jest wchłaniany.

Procedura

Możesz mieć albo Biliopancreatic przekierowania (BPD) lub Biliopancreatic przekierowania z dwunastnicy Switch (BPD / DS). Z tych dwóch procedur część żołądka jest usuwany. Jelito jest cięty, a ostatni odcinek jelita jest ponownie podłączyć do pozostałych żołądka. Tylko bardzo krótki odcinek jelita pozostaje, że może wchłonąć żywności. W wyniku tego, większa część spożywanego pokarmu, który jest wyrzucany jako odpad i nie są wchłaniane w postaci energii.

Widok z żołądka i dwunastnicy przodu. Żołądek został pocięty i zszywane. Uciętego zakończenia jelita cienkiego jest dostosowane do połączenia z żołądka. Dwunastnicy został pocięty i ponownie podłączyć się do jelita cienkiego. Strzałka pokazuje żywności od żołądka do przechodzącego skrócenie jelita cienkiego. Kolejna strzałka oznacza ścieżkę soków trawiennych żołądka i dwunastnicy przez w jelicie cienkim. Trawienie rozpoczyna się w jelicie cienkim.

Uwaga specjalna: pęcherzyka żółciowego

Chirurgii bariatrycznej jest zaprojektowane do spowodowania dużej ilości utraty wagi. Utrata masy ciała może spowodować depozytów w pęcherzyku żółciowym nazwie kamienie żółciowe. Aby temu zapobiec, pęcherzyka może być usunięte w czasie zabiegu lub w późniejszym terminie.