Cambler

Brak energii

Co to jest brak energii?

Brak energii może być opisane jak zmęczenie, zmęczenie, letarg i zmęczenie. To może towarzyszyć depresja, spadek motywacji, lub apatię. Brak energii może być normalna reakcja na niewystarczającą snu, nadmiernego wysiłku, przepracowaniem, stres, brak ruchu, lub nudy. Gdy część normalnej odpowiedzi, brak energii, często rozwiązuje się z resztą, odpowiednia ilość snu, zarządzania stresem i dobrego odżywiania.

Uporczywy brak energii, że nie rozwiąże z samoobsługi może być wskazanie zaburzeniami zdrowia fizycznego lub psychicznego. Typowe przyczyny to alergie i astmę, anemię, raka i jego leczenia, przewlekły ból, choroby serca, infekcje, depresja, zaburzenia odżywiania, smutek, zaburzenia snu, problemy z tarczycą, ubocznych efektów leczenia, spożywania alkoholu lub zażywania narkotyków.

Wzory i objawy braku energii może pomóc odkryć jego przyczynę. Jeśli zaczyna się rano i trwa przez cały dzień, może to być spowodowane brakiem snu lub depresji. Jeśli to rozwija się jako dzień przechodzi i jest dołączone przez suchą skórę, zaparcia, wrażliwość na zimno i przyrost masy ciała może być spowodowany przez niedoczynność tarczycy. Połączenie duszności i brak energii może wynikać z serca lub płuc problemów.

Uporczywe zmęczenie bez jasnej diagnozy może wynikać z syndrom chronicznego zmęczenia, które może rozpoczynać się chorób grypopodobnych i często nie jest zwolniony z reszty. Inne objawy, takie jak trudności poznawczych, długotrwałego wyczerpania i choroby po wysiłku, ból mięśni lub stawów, ból gardła, ból głowy i węzłów chłonnych przetargu, są wspólne.

Brak energii sama w sobie jest rzadko awaryjne, jednak jeśli rozwija się nagle i towarzyszą inne poważne objawy, może wymagać natychmiastowej oceny, aby uniknąć znaczących komplikacji Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) dla nagła utrata energii, zawroty głowy, klatki piersiowej. ból lub ucisk, dezorientacja, utrata wzroku lub zaburzenia widzenia, wysoka gorączka (powyżej 101 stopni Celsjusza), nagły obrzęk lub zwiększenie masy ciała, duszność, szybkie bicie serca (tachykardia), zmiany w poziomie świadomości lub czujność, ciężka ból, lub jeśli uważasz, że może być zagrożenie dla siebie lub innych.

Jeśli Twój brak energii jest trwała lub powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z powodu braku energii?

Brak energii mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Brak energii jest niespecyficzne objawy, więc identyfikacji inne objawy mogą być pomocne w ustaleniu jego przyczyny.... Czytaj więcej o braku objawów energii

PRZYCZYNY

Co powoduje brak energii?

Brak energii może być normalna reakcja na niewystarczającą snu, nadmiernego wysiłku, przepracowaniem, stres, brak ruchu, lub nudy. Gdy część normalnej odpowiedzi, brak energii, często rozwiązuje się z resztą, odpowiednia ilość snu, zarządzania stresem i dobrego odżywiania. Trwałe brak energii, która nie rozwiązuje samo w pielęgnacji może być spowodowane różnymi chorobami, zaburzeniami lub chorobami.... Więcej na brak energii przyczyn

Więcej artykułów