Cambler

Bolesne połykanie

Co to jest bolesne połykanie?

Akt połykania obejmuje kilka narządów układu pokarmowego, w tym jamy ustnej, gardła, przełyku. Zaczyna się podczas żucia, czy żucie pokarmu, który jest częścią trawienia mechanicznego. Twoja ślina zawiera enzymy, które rozkładają albo emulsji żywności w miękkiej masy, które mogą podróżować w dół przełyku, przewód łączący jamę ustną z żołądkiem. Połykanie jest częściowo dobrowolne, występujące na twój rozkaz, a częściowo mimowolne, kontrolowany przez mięśnie i nerwy.

Problemy na każdym etapie tego procesu może spowodować bolesne lub utrudnione połykanie. Ból może pojawić się w gardle, klatce piersiowej i szyi. Możesz czuć presję, ciężkość lub uczucie dławienia. Może to również prowadzić do mitralnej lub wymiotów.

Bolesne przełykanie może wskazywać na poważny problem. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli wystąpi bolesne połykanie towarzyszą trudności z oddychaniem, zadławienia, krwawe wymioty lub stolce, które są krwawe, czarne lub smoliste.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bolesnym połykaniem?

Bolesne połykanie mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na układ pokarmowy może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o bolesnych objawów połykaniem

PRZYCZYNY

Co powoduje bolesne połykanie?

Bolesne przełykanie może mieć wiele przyczyn, w tym infekcje, choroby określonych w przełyku (przewód łączący jamę ustną z żołądkiem), i wszystkie przeszkody mechaniczne, takie jak jedzenie czy coś złowionych w gardle.... Czytaj więcej o bolesnych przyczyn połykania

Więcej artykułów