Cambler

Ból w pachwinie

Co to jest ból w pachwinie?

Ból w pachwinie jest dyskomfort w okolicy pachwiny. Pachwiny, gdzie kończy swój brzuch i nogi zaczynają. Pachwina nazywana jest także obszar pachwinowych i obejmuje górną część uda wewnętrzne, jak również obszar, w którym przednie nogi przywiązują do tułowia.

U mężczyzn, ból w pachwinie może również odnosić się do bólu, który promieniuje do lub z moszny i jąder w obrębie moszny. Kobiety mogą odczuwać ból w pachwinie z powodu choroby narządów płciowych lub narządów rozrodczych. Ból może promieniować do pachwiny na chorobę stawu biodrowego, dolnej części kręgosłupa, miednicy, nerki, pęcherza lub okrężnicy.

Ból jest zazwyczaj objawem zapalenia, choroby, lub bezpośrednie szkody dla danego obszaru pachwiny. Pachwina może pojawić opuchnięte, czerwone lub przetargu w dotyku. Ból w pachwinie może być ze względu na poważne infekcje, zapalenia, urazy, choroby nowotworowej (raka), i innych nieprawidłowych procesów.

Bardzo często przyczyną bólu w pachwinie jest ciągnąć pachwiny, szczep wewnętrznych mięśni ud. Pachwina wyciągnąć często występuje ze względu na działalność, która obejmuje bieganie, jazda na łyżwach, skoki lub pływanie. Ciągnie pachwiny wspólnego szkody są w takich sportów jak piłka nożna, baseball, hokej, piłka nożna i lekkoatletyka.

W zależności od przyczyny, pachwina ból może nastąpić nagle i szybko znikają, na przykład od ściągniętym nerwu związanego z niewielkim urazu. Ból w pachwinie, która rozwija się w czasie i występuje wraz z dodatkowymi objawami może być oznaką bardziej poważnych chorób, takich jak choroby przenoszone drogą płciową (STD), przepukliny lub rak jądra.

Ponieważ ból w pachwinie może być objawem poważnej lub zagrażającej życiu choroby, należy zwrócić się o pomoc medyczną i porozmawiać z lekarzem specjalistą o objawy. Nagły ból w pachwinie u mężczyzn z obrzękiem moszny, nudności, wymioty i bóle brzucha są objawy skrętem, który jest stanem zagrożenia życia. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), jeśli wystąpią takie objawy.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólem pachwiny?

Ból w pachwinie mogą towarzyszyć inne objawy w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Na przykład, ból w pachwinie z powodu zakażenia mogą być związane z gorączka, zaczerwienienie i ciepło wokół obszaru dotkniętego.... Czytaj więcej na temat objawów bólowych pachwin

PRZYCZYNY

Co powoduje ból pachwiny?

Ból pachwiny może być spowodowane przez wiele różnych chorób, zaburzeń i chorób, w tym chorób zakaźnych, uraz nowotworu (raka) i innych nienormalnych procesów. Ból pachwiny może być także spowodowane problemem w innym miejscu, na przykład jako udowej. To się nazywa, o których mowa ból w pachwinie. W niektórych przypadkach, ból w pachwinie jest objawem poważnej lub zagrażającej życiu choroby.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu pachwiny

Więcej artykułów