Cambler

Ból głowy

Co to jest ból głowy?

Ból głowy jest objawem urazu głowy, bóle głowy i chorób skóry. Może to wynikać z urazu głowy w regionie, w tym mózgu, czaszki i skóry głowy. Może to wystąpić w chorobach powodujących bóle głowy lub podrażnienia skóry lub bardziej ogólnych chorób, takich jak rak.

Uraz głowy jest częstą przyczyną bólu głowy. Obejmuje uraz mózgu, złamanie kości czaszki, lub wstrząs mózgu, z których wszystkie mogą wystąpić natychmiast po urazowym odcinku lub do kilku godzin lub dni po jego zakończeniu. Stłuczenia mózgu ( zasinienie ) urazem mogą powodować bóle głowy i może wskazywać krwawienia lub obrzęk wewnątrz czaszki.

Bóle głowy mogą prowadzić do bólu głowy i bólu w każdym obszarze twarzy, szyi lub głowy. Kilka typów bólu głowy może powodować bóle głowy, takie jak migrena, zatokowy ból głowy, napięciowy ból głowy, a spowodowanych przez zaangażowanie nerwu potylicznego, takich jak nerwobóle. Inne choroby mogą prowadzić do bólu, zakażenia lub podrażnienia skóry głowy, takie jak kontaktowe zapalenie skóry, uszkodzenia z wszy i raka podstawnokomórkowego lub inne nowotwory skóry.

Ból głowy może wskazywać na poważną chorobę Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwonić pod numer 911), jeśli, lub ktoś jesteś z, doświadczenie bólu głowy z któregokolwiek z następujących objawów: splątanie lub utrata przytomności nawet na chwilę, krew lub odprowadzania płynów. z nosa, ust i uszu; niekontrolowanych ruchów skokowych; drętwienie w następstwie urazu głowy, szyi lub pleców; zmiany sensoryczne (wzrok, słuch, zapach), zajęcie lub nierówna wielkość źrenic.

Jeśli pacjent jest leczony na ból głowy i to jest trwałe i powoduje ci troskę, należy zwrócić się o pomoc medyczną.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólem głowy?

Ból głowy mogą towarzyszyć inne objawy, które różnią się w zależności od choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Objawy, które często wpływają na głowę może również dotyczyć innych układów organizmu.... Czytaj więcej o skórę głowy objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból skóry głowy?

Istnieją różne przyczyny bólu głowy, ból głowy, w tym uraz lub zakażenia. Urazy głowy, szyi, głowy, czaszki lub mózgu są często związane z bólem głowy. Bóle mogą powodować bóle głowy przy wskutek obrzęku naczyniowym, napięcia mięśni i ból nerwu. Ból głowy jest również spowodowane przez chorobę infekującego lub podrażnia powierzchni samego głowy, takich jak zaburzenia skóry i narażenia na czynniki zakaźne. Ból głowy jest również cechą wielu rodzajów bólów głowy.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu skóry głowy

Więcej artykułów


Najbardziej popularne

  • Łuszczyca i tatuaże Gdy kochasz sztuki ciała, widzisz skóry jako płótnie-ale co jeśli łuszczyca jest na zdjęciu?
  • Najgorszymi wrogami Twojej skóry
    Jako dzieci, wielu z nas wychowano w przekonaniu, że dobrze się oznaczało, leżąc na słońcu, aby osiągnąć opalenizny.
  • Leczenie plam starczych
    Fotostarzenie przyczynia się nie tylko na drobne zmarszczki, linie, i skórzastej wyglądzie skóry, ale mogą doprowadzić do przebarwienia.
  • Trzy typy ludzkie wszy znaleźć na dzieci
    Wszystkie trzy typy wszy są wysoce zaraźliwe i znajduje się na dzieci. Wiedzieć, jak je rozpoznać.

Twoje zdrowie

Twoje zdrowie

Ludzie, którzy są aktywnie zaangażowani w ich opieki medycznej są zdrowsi i żyją dłużej.