Cambler

Ból gardła

Czym jest ból gardła?

Ból gardła jest bolesne, podrażniona obszar gardła, które zwykle czuje się gorzej, kiedy połknąć. Twój thoat jest rura, która łączy usta do przełyku i tchawicy. Techniczna nazwa gardzieli jest gardło, co tłumaczy, dlaczego ból gardła może być również określane jako zapalenie gardła, co oznacza, zapalenie gardła.

Ból gardła może być wynikiem zakażenia (bakteryjne lub wirusowe), alergii, stanów zapalnych, uraz, nowotwory złośliwe, niedrożność dróg oddechowych i innych nienormalnych procesów. Ból gardła może być spowodowane przez łagodny do umiarkowanego choroby, a także może występować w niektórych poważnych, nawet zagrażających życiu chorób.

Ból gardła może wskazywać na stosunkowo łagodne choroby, takie jak podrażnienie od krzyku. Ból gardła może być spowodowane umiarkowanym chorób, takich jak grypa (grypa), zakażenie górnych dróg oddechowych lub zaburzenia migdałka gardłowego. Ból gardła może towarzyszyć także bardzo poważnych chorób, takich jak niedrożność dróg oddechowych, gardła, zapalenie nagłośni, urazu lub guza krtani. Ból gardła może być również spowodowane wielu innych chorób, w tym zapalenie krtani, anginy, reakcje alergiczne, kapanie, choroba refluksowa przełyku ( GERD ), śwince i mononukleozy zakaźnej.

W zależności od przyczyny, ból gardła może nastąpić nagle i szybko znikają, na przykład, gdy zachodzi po rozmowy nadmiernie lub pociągania głosu. Przewlekły ból gardła, która trwa przez długi okres czasu może być spowodowane przez palenie lub nowotworu krtani.

Jeśli ból gardła czyni to zbyt trudne do przełknięcia czy masz wysoką gorączkę, trudności w oddychaniu lub ropy w tylnej części gardła, należy zwrócić się o pomoc medyczną. Inne potencjalnie poważne objawy to ślinotok, szorstka wysypka i obrzęk węzłów chłonnych szyi. Jeśli ból gardła jest trwała, nawracające lub powoduje ci obawy, skonsultować się z lekarzem.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólem gardła?

Ponieważ ból gardła może być spowodowane zakażeniem, zapalenie, uraz, nowotwór, lub niedrożność dróg oddechowych, istnieje potencjalne objawy współistniejące.... Więcej o objawy ból gardła

PRZYCZYNY

Co powoduje ból gardła?

Wiele rodzajów infekcji, chorób zapalnych i choroby może prowadzić do bólu gardła. Bardziej powszechne infekcje m.in. przeziębienia, grypy i anginy. reumatoidalnego zapalenia stawów i innych chorób zapalnych, może również obecne z bólem gardła. Ponieważ istnieje tak wiele różnych możliwości, z których niektóre są zagrażające życiu, ważne jest, aby skontaktować się z lekarzem w celu rozwiązania swoich problemów i odpowiedzi na pytania.... Czytaj więcej o przyczynach bólu gardła

Więcej artykułów