Cambler

Ból biodra

Co to jest ból biodra?

Ból biodra obejmuje każdy rodzaj bólu lub dyskomfortu w swojej wewnętrznej lub zewnętrznej powierzchni stawu biodrowego. Hip jest wspólne, w których uda i miednicy spotkać.

Ból biodra mogą być opisane na wiele sposobów, takich jak oferty, tępy ból, piekielnie ostry ból lub uczucie pieczenia i mrowienia. Ból biodra mogą być stałe lub może być odczuwalne dopiero po wprowadzeniu pewnych ruchów, jak w kucki, rzucając lub toczenia. Ból biodra może rozpocząć się nagle lub stopniowo budować na kilka tygodni lub miesięcy.

Ból stawu biodrowego może być objawem urazów od niewielkiego obciążenia mięśnia głównego złamania kości. Ból stawu biodrowego może być objawem choroby, zaburzenia lub choroby, takie jak zapalenie stawów, zapalenie, raka, lub osteoporoza. Ból biodra mogą być spowodowane urazem lub chorobą scentralizowanych w biodrze, lub może to być spowodowane przez problem, który zaczyna się w innej części ciała, takich jak plecy czy kolana. Ten typ bólu jest nazywany o których ból stawu biodrowego.

Ból biodra może wystąpić u niemowląt, dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów z przyczyn, które mogą być specyficzne dla każdej grupy wiekowej. Na przykład, ból biodra jest szczególnie powszechne i istotne w seniorów, bo może to być objawem choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego lub złamania szyjki kości udowej. Obie choroby mogą mieć znaczący wpływ na jakość życia.

Ból biodra mogą być objawem złamania szyjki kości udowej, która jest stanem zagrożenia życia. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mieć widoczną deformację stawu biodrowego lub silny ból biodra, albo nie są w stanie normalnie chodzić po upadku lub innego urazu.

OBJAWY

Jakie inne objawy mogą wystąpić z bólem biodra?

Ból stawu biodrowego może wystąpić w połączeniu z innymi objawami, które różnią się w zależności od podstawowego urazu, choroby, zaburzenia, lub choroby. Objawy te mogą obejmować:... Czytaj więcej o hip objawów bólowych

PRZYCZYNY

Co powoduje ból stawu biodrowego?

Ból stawu biodrowego może być spowodowane urazem, zaburzenia, choroby lub choroby stawu biodrowego lub innej części ciała. Ból biodra może rozwijać się w wysokim wykonaniu sportowców, którzy ranią się wykonywania intensywnych ćwiczeń. Z drugiej strony, może być również wynikiem otyłości i aktywności. Ból biodra jest szczególnie powszechne i istotne w seniorów, bo może to być objawem choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego lub złamania biodra.... Czytaj więcej na temat przyczyn bólu bioder