Cambler

Ajurweda

Co to jest Ajurweda?

Ayurveda, naturalny system medycyny, powstała w Indiach ponad 5000 lat temu. Ajurweda tłumaczy do "wiedzy o życiu." Opiera się na założeniu, że choroba jest spowodowana nierównowagą lub stresu w świadomości jednostki, Ayurveda zachęca pewne interwencje w stylu życia i naturalnych metod leczenia, aby odzyskać równowagę między ciałem, umysłem i środowiska.

Wykorzystanie ajurwedy zaczyna się proces oczyszczania wewnętrznego, a następnie specjalną dietę, preparatów ziołowych, masażu, jogi i medytacji. Badania wykazały, obniżenie ciśnienia krwi, cholesterolu, i reakcji na stres u ludzi, którzy praktykowali metody ajurwedyjskie.

W Indiach, Ayurveda jest uważana za formę opieki medycznej, równa konwencjonalnej medycyny zachodniej i homeopatycznych. Praktycy Ayurveda w Indiach przechodzą, uznawanych przez państwo zinstytucjonalizowanego szkolenia. Jednak lekarze nie ajurwedyjskie są licencjonowane w Europie.

Ajurweda może mieć pozytywne skutki, gdy stosowany jako terapia uzupełniająca w połączeniu ze standardowym / konwencjonalnej opieki medycznej.