Cambler

Zrozumieniu stwardnienia rozsianego i depresji

Depresja jest częstym problemem u osób w każdym wieku i obu płci. Ale gdy masz stwardnienie rozsiane (MS), to szczególny problem.

Życie z SM, będziesz niewątpliwie mają kilka dni, które są gorsze od innych. Jeśli czujesz się zdenerwowany lub zły, raz na jakiś czas, to jest zupełnie normalne. Ale jeśli czujesz się tak, jakby wszystko radość trwale osuszony ze swojego życia, możesz mieć depresję i będzie korzystać z leczenia.

Jeśli masz MS, jest bardziej prawdopodobne, aby stać się klinicznie depresji niż zarówno osób zdrowych i osób z innymi chorobami przewlekłymi. Szacuje się, że aż połowa osób z SM mogą rozwijać depresji w pewnym momencie w ich życiu.

Na szczęście, depresja nie jest czymś po prostu trzeba żyć. Istnieją skuteczne metody leczenia dostępne. Znając objawy depresji i szuka pomocy w razie potrzeby można dokonać wszystkich różnica w tym, jak wiele szczęścia można znaleźć dzisiaj i jak wiele nadzieję, że czujesz się na jutro.

Co jest w depresji? co nie?

To naturalne, aby przejść przez okres żałoby następującej diagnozy SM. Nie będzie stresujące wyzwania, które mogą być próby na własnych emocji. Kliniczna depresja jest więcej niż zwykłego smutku lub żalu, jednak. Objawy depresji są długotrwałe, szlifowania przez kilka tygodni lub miesięcy.

Uważaj na te znaki ostrzegawcze depresji:

 • Smutny, pusty, lub lęk przez długi okres czasu

 • Traci zainteresowanie rzeczy kiedyś cieszył

 • Niepokój lub łatwo podrażniona

 • Bezradny, beznadziejny, czy bezwartościowe

 • Utrata apetytu lub przejadanie

 • Bezsenność lub spanie za dużo

 • Myśląc wiele o śmierci lub samobójstwie

Niektóre objawy występują zarówno z MS i depresji, które mogą uczynić je bardziej dotkliwe. Są to:

 • Uczucie zmęczenia dużo czasu

 • Masz problemy z koncentracją i pamięcią

Połączenie depresja-ms

Na poziomie psychologicznym, stres związany z MS może przyczynić się do depresji u niektórych osób. Na poziomie fizycznym, odszkodowanie MS materiał, który chroni włókna nerwowe, w tym włókien nerwowych w mózgu. Jeśli dotyczy regiony mózgu, które regulują nastrój, to uszkodzenie może prowadzić do depresji. Ponadto, zmiany w mózgu mogą wchodzić w interakcje z zmian immunologicznych i endokrynologicznych (hormonalnych) układów zwiększyć ryzyko depresji u osób z SM.

Można się domyślać, że te z najpoważniejszych przypadków MS byłby na największe ryzyko depresji. Zaskakująco, że nie wydaje się być w przypadku. To jest możliwe, aby stać się w depresji, nawet jeśli niedawno zdiagnozowano SM lub mieć łagodne objawy. Ale jest to również możliwe, aby zatrzymać spadek wolne jeśli miałeś MS długo lub opracowane znaczną niepełnosprawnością.

Twój styl stres radzenie sobie, fizjologii, i geny mogą mieć wpływ na szansę stać się w depresji. Ale niezależnie od przyczyny, leczenie depresji może pomóc.

Leczenie depresji, które działają

Jeśli masz MS i są w depresji, coraz leczenie depresji może:

 • Zmniejszyć zmęczenie

 • Zmniejszyć problemy z pamięcią i koncentracją

 • Poprawić swoje perspektywy i jakość życia psychicznego

Dwie sprawdzone metody leczenia depresji są leki przeciwdepresyjne i poradnictwo. Często zdarza się, że najlepsze rezultaty uzyskuje się z połączenia ich obu.

Jeśli uważasz, że możesz być w depresji, porozmawiaj z lekarzem lub służby zdrowia psychicznego, i zrobić to szybciej niż później. Im dłużej zwlekasz, tym więcej problemów, które możesz mieć z depresją w dół drogi. Jeśli masz myśli samobójcze, natychmiast szukać pomocy.

Proste strategie, aby Twój nastrój

Wraz z uzyskaniem fachowej pomocy, te kroki mogą pomóc zwiększyć swój nastrój:

 • Pozostań aktywny fizycznie. Zwrócić się do lekarza, aby pomóc Ci opracować plan ćwiczeń, który jest dostosowany do zdrowia i sprawności fizycznej.

 • Dowiedz się, jak zarządzać stresem. Ustaw realistyczne cele dla siebie. Stosuj techniki relaksacyjne, takie jak głębokie oddychanie i medytacja.

 • Nawiąż kontakt z innymi. Depresja może chcesz izolować się, ale oprzeć tej pokusie. Spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi.

 • Rozważyć dołączenie do grupy wsparcia dla osób z SM. Aby znaleźć wsparcie w Internecie, na stronie Krajowego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego za połączenia MS.