Cambler

Wskazówki dla rodzicielstwa z SM

Rodzicielstwo nie jest łatwe zadanie, ale to może być satysfakcjonujące i radosne. Stwardnienie rozsiane nie zmieni. Ale jeśli ty lub twój partner ma MS, będzie wpływ na życie rodzinne. Przecież każdy ma wpływ, gdy jedno z rodziców ma chorobę.

Jak można rozwiązać i zarządzania MS jako rodzina może mieć duży wpływ na twoje stosunki z dziećmi, jak i szczęścia swojej rodziny jako całości. Oto kilka sposobów, aby zminimalizować inteligentne stresu, zachęcają do komunikacji, i zachować więzi rodzinne silny pośród wyzwań MS.

Nie ukrywaj informacji

Dzieci są inteligentne. Nawet bardzo małe dzieci mogą wyczuć, kiedy coś jest nie tak lub nie stres lub napięcie w domu. Jeśli ty lub twój małżonek przechodzą diagnozy lub zajmujących się problematyką SM, to najlepiej nie przechowywać tajemnice. Często dzieci wyobrazić sytuacja jest znacznie gorsza niż w rzeczywistości.

Co i ile możesz powiedzieć swoim dzieciom będzie się różnić w zależności od ich wieku i poziomu dojrzałości. Na przykład, większość nastolatków może uporać się z kompleksowej informacji medycznych. Jest otwarty i szczery z nastolatków mogą tworzyć zaufanie i pozwolić mu wyrazić uczucia i zadawać pytania. Z drugiej strony, mówi się małe dzieci, że mama lub tata nie czuje się dobrze, ale powinno być znacznie lepiej szybko, może być wszystko, co musisz wiedzieć, aby złagodzić ich obawy na razie.

Być pocieszające

Wiele dzieci, których rodzic zdiagnozowano MS uważają, że w jakiś sposób choroba jest ich wina, albo poprzez emisje w czasie porodu lub jako przyczyna stresu dla rodziców. Są też często obawiają się, że rodzic umrze wkrótce. Mimo, że Twoje dziecko może nie wyraził te obawy, trochę czasu, aby usiąść i porozmawiać. Zapewnij dziecko, że choroba nie jest w żaden sposób jego lub jej uszkodzenia. Powiedz dziecku, że będzie, najprawdopodobniej żyć długo i mieć normalne życie mimo choroby.

Uzyskać pomoc z zewnątrz

Jeżeli jedno z rodziców nie jest w stanie wykonywać regularne działania podczas flare-up, to jest normalne, aby poprosić dzieci, aby rozbić na trochę więcej. Ustawienie tabeli, pomoc w kolacji, lub rzucając w załadunku prania jest w porządku. Ale kiedy dzieci zaczynają odczuwać ciężar bycia opiekunem, może rodzić niezadowolenie i złość. Ważne jest, aby mieć dzieci uczestniczą w zajęciach i imprezach odpowiednich do wieku. Mimo, że ich życie rodzinne może być inna z powodu choroby, nie powinno być zastąpione przez niego.

Aby zmniejszyć obciążenie, szukać przyjaciół i dalszych członków rodziny. Ciotki, wujkowie i kuzyni mogą być w stanie pomóc z zakupami lub prawo dzieci do działań. Sąsiedzi mogą zasnąć okolicznościowy posiłek. Nie czuj się winny z prośbą o pomoc. Nie tylko może ułatwić ci życie, to jest coś, co możesz zrobić dla swoich dzieci, jak również.

Spędzać czas

Radzenie sobie z wizyt lekarskich, rachunków i innych obowiązków może być przytłaczające, więc pamiętaj, aby spędzić czas z dziećmi. Pomóc im w odrabianiu zadań domowych, zagrać lub obejrzeć film. Odrywając się od problemów związanych z MS mogą korzystać wszyscy.

Oferta sposoby radzenia sobie

Ważne jest, aby rozmawiać i słuchać swoich dzieci. Ale czasami może być trudno im otworzyć się o ich frustracji, gniewu, czy zmartwień. Dać im ujście, połączyć je z innymi dziećmi, które mają rodziców z MS. Wiele grup wsparcia dla dzieci osób z SM są. Aby znaleźć grupę wsparcia w Twojej okolicy, zadzwoń 800-344-4867 (800-fight-MS).