Cambler

Terapia konna zapewnia fizyczne i emocjonalne korzyści dla osób z SM

Jeśli zdiagnozowano stwardnienie rozsiane (MS), poprawę objawów i żyje jak najlepsze życie jest Twoim priorytetem. Na szczęście, istnieje wiele można zrobić, aby osiągnąć swój cel. Oprócz następujący plan leczenia swojego lekarza, istnieje wiele rodzajów terapii komplementarnych do zwiedzania. Jeden nie może być uznane za kręci się wokół koni.

Hipoterapia polega jazda konna pod okiem wykwalifikowanego terapeuty fizycznej lub zawodowej. Jest stosowane od lat w terapii rehabilitacyjnej dla osób z SM i innych chorób neurologicznych. Oprócz poprawy objawy SM, leczenie jest zabawa, dostaje się na zewnątrz i zapewnia impuls psychologiczny i emocjonalny.

Nigdy nie byłem na koniu? Nie ma sprawy. Ludzie wszystkich poziomach doświadczenia mogą czerpać korzyści z terapii konnej. Oto, co musisz wiedzieć:

Leczenie konia w ruchu

Ruchy konia są podobne do tego, jak idziesz. Zróżnicowane, rytmiczne i powtarzające się ruchy konia naturalnie angażują mięśnie i stawy w okolicach bioder. Dodatkowo ruch powoduje twoje ciało nieustannie dostosować i dokonać korekt w celu utrzymania równowagi.

Dobrą wiadomością o całej tej pracy jest to, że naprawdę nie ma na to ochotę. Skupić się na odpowiedzi na ruchy konia i cieszyć się działalności, a nie pracuje. Każda sesja leczenie zwykle obejmuje czas jazdy konnej, a także okres ćwiczeń prowadzonych przez terapeutę.

Korzyści fizyczne hipoterapii

Terapia konna wykazano, aby zapewnić wiele korzyści. Na przykład, siedząc na koniu może rozciągnąć stawów biodrowych, poprawić koordynację i zmniejszyć ból i spastyczność mięśni nóg. Reaguje na ruchy chodzenia konia można budować siłę nóg, zwiększają wytrzymałość i pomóc zbudować silniejszą rdzeń. Badania pokazują, że hipoterapia może również znacznie poprawić równowagę.

Przeszkoleni terapeuci pomagają w tłumaczeniu ten zabieg w ogólnej jakości życia. Terapia może zmniejszyć objawy MS-related i pomóc łatwiej wykonywać codzienne czynności. Na przykład, silniejsze mięśnie nóg i lepszy bilans może pomóc utrzymać lub poprawić mobilność.

Połączenie emocjonalne

Ponadto, aby zapewnić fizyczne nagrody, hipoterapia Wiadomo także, aby wzmocnić zaufanie i stworzyć ogólne poczucie dobrobytu. I uczenia się nowych umiejętności, takich jak jazda na koniu, może budować poczucie własnej wartości.

Aby pomóc czuć się dobrze w środku i na zewnątrz, zbadać możliwości leczenia koni w swojej okolicy. Można znaleźć terapeutę blisko Ciebie, kontaktując europejskie stowarzyszenie hipoterapii.