Cambler

Przejmij kontrolę pęcherza związane ms i jelit problemy

Jeśli masz stwardnienie rozsiane (MS) i doświadczyli problemów z kontrolą pęcherza lub jelit, nie jesteś sam. Szacuje się, że 85 procent osób z SM walczyć z pęcherza moczowego lub jelit problemy po diagnozie. Dobrą wiadomością jest to, że kwestie te nie muszą trzymać cię od życia pełnego, aktywnego życia. Istnieje wiele można zrobić, aby zarządzać problemy-i łazienka może nawet im zapobiec.

Szczerze mówiąc z lekarzem

To może być trochę kłopotliwe, aby porozmawiać z lekarzem na temat swoich zwyczajów łazienkowych. Ale jeśli masz problemy, ważne jest, aby poinformować lekarza od razu. Im szybciej się na leczenie, tym łatwiej będzie problemem do rozwiązania.

Podobnie jak większość objawów SM, problemy z pęcherzem i jelitami różnią się od osoby do osoby-z rodzaju problemu do jego nasilenia. Najczęstsze problemy to wycieka mocz, częste oddawanie moczu, nagłe i silne, popędy, aby przejść. Mogą również obejmować zaparcia lub trudności z kontrolą jelit. Lekarz służy do omawiania tych kwestii i może dostosować plan leczenia, który jest odpowiedni dla Ciebie.

Przejmij kontrolę nad swoim pęcherzem i jelitami

Jednym z najlepszych sposobów zarządzania problemy z pęcherzem i jelitami jest dokonać prostych zmian w stylu życia. Jest to ważne, nawet jeśli obecnie nie mają poważne problemy. Poprzez ustanowienie dobrych nawyków teraz, być może uda się uniknąć problemów w przyszłości.

Wskazówki dotyczące kontroli pęcherza

To jest możliwe, aby przejąć kontrolę nad pęcherzem, ale ograniczenie spożycia płynów nie jest odpowiedzią. Brak płynu może powodować szereg problemów zdrowotnych, takich jak zwiększone ryzyko infekcji pęcherza. Są nie tylko nieprzyjemne infekcje pęcherza, zwiększając chęć do zrobienia, ale może również się na ryzyko objawów SM, takich jak spastyczność i zmęczenia.

Dobrego zdrowia, mają pić od sześciu do ośmiu szklanek wody dziennie. Następnie spróbuj tych zdrowych nawyków pęcherza:

  • Oswoić stałą popijając. Chociaż woda jest ważna, nie należy popijać stale przez cały dzień. Zwiększa to jak często trzeba iść do łazienki. Zamiast picia większych ilości cieczy naraz. Na przykład, nie pić całą filiżankę lub dwie wody z lunchu, a następnie umieścić szklankę z dala.

  • Czas spożycie. Ludzie mają tendencję do unieważnienia moczu około dwie godziny po wypiciu. Aby uniknąć konieczności przechodzenia gdy łazienka nie jest wygodne, nie matematyka z wyprzedzeniem. Na przykład, przestać pić dwie godziny rzed lotu samolotem lub przed snem.

  • Pobierz z harmonogramem. Aby uniknąć wypadków pęcherza, przekwalifikować pęcherza wchodząc do łazienki w regularnych odstępach czasu, np. co dwie godziny. To jest ważne, czy trzeba iść czy nie. To może pomóc zwiększyć ilość czasu między opróżnienia pęcherza, jak również ilość płynów pęcherz może utrzymać.

  • Zredukować drażniące. Zmniejszyć lub wyeliminować napoje które podrażniają pęcherza, w tym alkoholu i napojów z kofeiną i sztuczny słodzik aspartam. A jeśli palisz, uzyskać pomoc, aby zamknąć. Drażni także pęcherz.

Porady dla lepszego zdrowia jelit

Niektórzy zajmują się luźne stolce, podczas gdy inni nie mogą go w ogóle. Dla zdrowych, zrównoważonych wypróżnień, spróbuj tych porad:

  • Skupić się na włókna. Jedz dużo pokarmów bogatych w błonnik, takich jak owoce, warzywa, zboża i otręby, które sprawiają, że łatwiej iść do łazienki. Upewnij się, pić dużo wody, co jest niezbędne do skutecznej pracy włókien. Jeśli liczysz, mają od 20 do 30 gramów błonnika dziennie.

  • Uniknąć drażniących taryfy. Trzymaj się z dala od tłustych lub pikantne żywności, jak również produktów, które nie mogą dobrze tolerować. Mogą one prowadzić do luźnych stolców.

  • Ruszaj się. Regularne ćwiczenia pomagają poruszać się w procesie trawienia.

Pamiętaj, nie musisz zaakceptować problemy z pęcherzem i jelitami, jako sposób życia. Porozmawiaj z lekarzem i podjąć kroki w celu zarządzania problemu.