Cambler

Jak pielęgnować relacje, kiedy masz MS

Gdy masz stwardnienie rozsiane (MS), choroba dotyka ludzi wokół Ciebie. To nic dziwnego, że MS może wpłynąć relacje. Ale to nie znaczy, że muszą cierpieć. Poniższe wskazówki mogą pomóc nie tylko utrzymać bliskie relacje, ale potencjalnie uczynić je silniejszymi.

Otwarcie

Dobra komunikacja jest niezbędna w każdym związku. To może być szczególnie ważne, gdy jeden z partnerów ma MS. Jeśli popełnione w związku, to jest ważne dla Ciebie zarówno szczerze i chcą rozmawiać o swoich uczuciach, dobre lub złe. Zawrzeć pakt mówić otwarcie. Ukrywanie uczuć i wątpliwości może tylko uczynić je bardziej trudne do czynienia z później.

Puścić zmartwień

To jest wspólne dla kogoś z MS obawiać porzucony przez swojego partnera po diagnozie. Nie pozwól martw się w sposób szczęśliwy związek. W rzeczywistości, badania pokazują, że liczba rozwodów nie wydaje się być każdy wyższy wśród osób z SM. Omówić swoje obawy z partnerem, i rozmawiać o sposobach można wzmocnić swój związek. Bycie razem jest ważne, ale są szczęśliwi jest celem.

Zrównoważenia relacji

Zdrowe relacje powinny zawierać dawać i brać z obu partnerów. To jest prawdziwe dla każdej pary. Ale gdy jedna osoba ma SM, role relacji i obowiązków może trzeba przesunąć przynajmniej na chwilę. Na przykład, jeśli masz problemy z gotowania lub robi zakupy spożywcze, do złożenia oferty lub zapłacić rachunki prania zamiast. Walka z MS jako zespół może zapobiec zależność od uczucie jednostronne.

Zachować intymność

MS może wpłynąć na stosunki seksualne para? S na wiele sposobów. Presja finansowa i zmiana ról może dodać stres i squelch romantyczne uczucia. Sama choroba może czujesz się mniej niż zainteresowani. Niezależnie od przyczyny, nie zdradził intymność w Twoim związku. Jeśli to możliwe, omówić swoje potrzeby i pragnienia ze sobą, i uznać, że intymność może zawierać więcej niż stosunek. Trzymając się za ręce, sadzenie niespodziewany pocałunek, lub zostawiając kochającą wiadomości może przejść długą drogę w kierunku utrzymania lub nawet rośnie intymności.

Nie jest zbyt poważna

Łatwo jest dać się wciągnąć w powagę choroby, zwłaszcza jeśli są trudności. Ale dać sobie przerwę od dyskusji objawy i wizyt lekarskich, aby bawić się ze swoim partnerem. Skupić się na działaniach, które sprawiają, że oboje śmiać, czy przyniesie Ci radość. Wynajem zabawny film, zagrać w karty z przyjaciółmi, lub wybrać się na napęd na piękny dzień. Cych razem jest ważną częścią związku. Twoje poważne rozmowy może czekać.

Troska o opiekuna

Wielu ludzi, którzy działają jako opiekuna dla ich bliskich jednego raportu, że rola jest satysfakcjonujące. Ale upewnij się, że potrzeby opiekuna są pod opieką, jak również. Zachęcaj partnera do odpoczynku, ćwiczenia i relaks. Będzie mu zachować zdrowe jak i fizycznie i emocjonalnie w stanie być tam dla ciebie.

Zobacz swojego partnera jako osoby

Twój partner może być twoim powiernikiem i opiekuna, ale uznają, że on lub ona musi żyć, zbyt. Pozwala mu spędzać czas z przyjaciółmi i realizować indywidualne zainteresowania. Można go przecedzić związek, jeśli jedna osoba czuje się powstrzymał. W ten sam sposób, znaleźć własne pasje lub sensownych działań. Omawianie interesów poza może czas spędzony z ukochaną osobą, która znacznie bogatsze.