Cambler

5 wskazówek dla zarządzania MS w pracy

Stwardnienie rozsiane (SM) mogą mieć wpływ na każdy aspekt swojego życia, w tym zadania. To frustrujące, gdy zadanie praca kiedyś obsługiwane z łatwością nagle trwa dwa razy dłużej lub czuje się nieprawdopodobnie trudne. Czy masz problemy pamiętając nazwę, ściskając w ręku pióro, lub czyni to przez ośmiogodzinny dzień pracy, to jest to możliwe może trzeba dokonać pewnych korekt w pracy.

Ale nie pozwól, aby zniechęcać. Jeśli chcesz nadal pracować, MS nie musi stać na twojej drodze. Jedna czwarta ludzi, którzy mieli 20 lat MS stosowane są, według sondażu przeprowadzonego przez National MS Society.

Dzięki kreatywności i elastyczności, satysfakcjonującej kariery zawodowej jest wciąż w zasięgu ręki. Poniższe wskazówki mogą pomóc w zarządzaniu wyzwanie MS w pracy.

1. Nie poddawaj się zbyt szybko.

Niektórzy ludzie nagle przestać działać, gdy po raz pierwszy zdiagnozowana lub podczas flare-up, a potem żałować, gdy czują się lepiej. Porzucenie pracy jest poważna decyzja, więc trochę czasu, aby myśleć to przez pierwsze.

Jest to zazwyczaj lepiej zachować pracę, niż rzucić się i spróbować znaleźć nową pracę później. Jeśli potrzebujesz czasu, aby odzyskać od pochodni-up, patrzeć na chore dni, za pomocą medyczną lub urlopu krótkoterminowego ubezpieczenia rentowego.

2. Poznaj swoje prawa.

Do osób niepełnosprawnych ustawy (ADA) chroni pracowników niepełnosprawnych przed dyskryminacją pracy i pozwala im żądać rozsądne zakwaterowanie w pracy. Prawie wszystkie osoby z SM spełniają definicji ustawy z dnia o niepełnosprawności. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co oznacza dla ciebie prawo, skontaktuj się z Departamentem Sprawiedliwości USA w ADA infolinii na 800-514-0301, lub skonsultować się z prawnikiem.

Inne prawa, które mogą być w stanie pomóc w pracy to:

  • Rodzina Medical Leave Act i (FMLA)-Zapewnia chroniony, praca bezpłatnego urlopu dla niektórych pracowników, którzy muszą wziąć dłuższy czas wolny od pracy

  • Health Insurance Portability i Accountability Act (HIPAA) promocje z utrzymaniem ubezpieczenia zdrowotnego i zasięg do wcześniej istniejących chorób

  • Ochrona i opieka nad pacjentem akt cenowo (Obamacare) Rozpoczęcie w 2014 r., zapewni nowe opcje ubezpieczenia i zabezpieczenia.

Należy pamiętać, że prawo pracy może się różnić w zależności od wielkości przedsiębiorstwa, dla których pracują.

3. Zdecydować, jak dużo się dzielić.

Wybór, czy powiedzieć o tym szefa i współpracowników o konieczności MS jest sprawa osobista. Niektórzy ludzie nie lubią utrzymanie ich choroby medyczną tajemnicą. Inni wolą zachować to prywatny lub obawiają się, że ludzie będą widzieć je inaczej. Zastanów się, ile chcesz ujawnić. Pamiętaj: Jeśli jesteś z prośbą o zakwaterowanie w pracy lub urlopu lekarza, musisz dać swojemu pracodawcy pewnych informacji.

4. Dodać pomocne korekty.

Czasami może być konieczne, aby wprowadzić pewne zmiany w pracy, aby zwiększyć komfort i utrzymać produktywność. Przed sugeruje zmiany pracodawcy, zasięgnąć porady ekspertów. Zwrócić się do terapeuty zajęciowego lub doradca zawodowy, lub zadzwonić do biura państwowej rehabilitacji zawodowej.

Wspaniałym źródłem sugestii dotyczących konkretnych zmian zatrudnienia, które mogą ci pomóc to zadanie sieciowe Zakwaterowanie ( JAN ), serwis amerykańskiego Departamentu Urzędu Pracy w niepełnosprawności Polityki Zatrudnienia. Za darmo, poufną poradę od doradcy sty, zadzwoń 800-526-7234.

Przykłady domków pracy, które pomogły kilku pracowników z państw członkowskich to:

  • Konfigurowanie elastyczny harmonogram pracy

  • Łączenie kilku krótkich przerw w jeden długi okres odpoczynku

  • Korzystanie pomocny sprzęt, takie jak pisanie pomocy lub podłokietników

  • Parking bliżej miejsca pracy

  • Podejmowania pracy dostępne dla wózka inwalidzkiego lub skutera

5. Zachować swoje opcje otwarte.

W niektórych przypadkach, można wybrać, aby odkrywać nowe ścieżki kariery. Zbadaj swoje możliwości kształcenia i szkolenia, a pod uwagę rodzaju pracy, które mogą być również dostosowane do unikalnych umiejętności, zainteresowań i zdolności.

Szukasz więcej informacji? Narodowe Towarzystwo MS opracowała rozdrożu kariery Oczywiście, oferowane zarówno w osoby lub samokształcenia. Aby dowiedzieć się więcej, zadzwoń 800-344-4867.