Cambler

9 pytań do lekarza o leczenie RZS

Jeśli cierpisz na reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), wcześniej i bardziej agresywnie ją leczyć, tym większe szanse na spowolnienie jej postępu i zmniejszając ból stawów. Istnieje wiele metod leczenia RA. Może to być mylące, aby zrozumieć, jak każdy lek działa, jak również korzyści i ryzyka każdego leku. Oto dziewięć pytań, aby zwrócić się do lekarza, aby pomóc Ci znaleźć najbardziej skuteczne leczenie.

  1. Dlaczego pan polecić ten zabieg dla mnie? Nie lekarz może przewidzieć, jak każdy lek lub inne leczenie będzie pracować dla Ciebie. Z leczenia RZS, to często kwestia prób i błędów. Zapytaj lekarza, dlaczego on zalecając szczególne traktowanie dla Ciebie na tym etapie swojej choroby i jak się czuje, że to pomoże.

  2. Jakie są korzyści i zagrożenia? Przy wyborze jakiegokolwiek leczenia, ważne jest, aby rozważyć korzyści Pan nadzieję osiągnąć w stosunku do możliwych zagrożeń. Korzyści powinny być większe niż ryzyko, aby wybrać określoną opcję leczenia. Zapytać, jaki procent osób korzysta z leczenia lekarz zaleca i jak wiele cierpieć poważne skutki uboczne od niego.

  3. Jakie są możliwe skutki uboczne leczenia jesteś polecenia? Każdy lek ma potencjalne skutki uboczne. Nawet ponad-the-counter leki przeciwzapalne mogą powodować niestrawność i zwiększone ryzyko krwawienia. Zwrócić się do lekarza, aby przedstawić wspólne skutki uboczne leczenia i zalecanej co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko. Czy to pomoże, jeśli wziął leków z żywnością lub jeśli wziął je w określonej porze dnia? Pamiętaj, aby uwzględnić ryzyka, długoterminowych, zwłaszcza te, które mogą być bardziej surowe, takie jak krwawienie z jelit.

  4. Co należy zrobić, jeśli wystąpią działania niepożądane? Niektóre działania niepożądane mogą być łagodne, podczas gdy inne mogą być zagrożeniem życia. Zapytaj lekarza, jakie skutki uboczne należy uważać i które z nich są najbardziej poważne. Również poprosić o wytyczne, jak długo należy czekać przed wezwaniem lekarza, gdy doświadczają skutków ubocznych. W szczególności, na podstawie tego, co choroby, jeśli w ogóle, należy zaprzestać stosowania leku.

  5. Jak długo potrwa leczenie do pracy? Wiele osób widzi poprawy w niektórych zabiegów RZS natychmiast. Inne leczenie RZS może potrwać kilka tygodni. Lekarz powinien być w stanie podać ramy czasowe ulgi uczucie. Jeśli leczenie nie działa w odpowiednim czasie, może ty i twój lekarz chce spróbować innego, bardziej agresywnego leczenia.

  6. Pomoże operacja? Dzięki nowej leków i bardziej agresywnych metod leczenia, lekarze kierownicy od zabiegu na RZS. Jednak operacja jest wciąż realną opcją leczenia dla niektórych ludzi. Zabiegi chirurgiczne w zakresie RA z usunięciem błony śluzowej stawu do całkowitej wymiany stawu. Jeśli lekarz sugeruje, że możesz być kandydatem do zabiegu, zapytać, dlaczego i co może zrobić dla Ciebie. Na przykład, dowiedzieć się, czy wymiana stawu biodrowego lub kolanowego zwalnia bólu i pozwalają poruszać się łatwiejsze.

  7. Czy istnieją alternatywne metody leczenia do rozważenia? Niektóre osoby z RZS find terapii ciała i umysłu i suplementów diety korzystne. Najczęściej stosuje się jako dodatek do konwencjonalnych terapii RA, a nie w ich miejsce. Niektórzy lekarze nie omówienia alternatywnych metod leczenia, chyba że poprosisz. Jeśli jesteś zainteresowany, poznaj swoje opcje z lekarzem lub skontaktuj się personel medyczny przeszkolony w zakresie medycyny komplementarnej i alternatywnej dla RA. Jeśli zdecydujesz się na suplementy, sprawdź w swoim reumatologa, aby upewnić się, że suplementy nie doprowadzi do negatywnych interakcji z lekami, których się aktualnie przyjmujących.

  8. Co jeśli nic nie zrobię? W większości przypadków, jeśli nie traktować RA wcześnie, to może być gorzej i może spowodować trwałe uszkodzenia stawów wcześniej. Nie jest prawdopodobne, że lekarz zaleci poczekać i zobaczyć podejście. Ale o to zapytać-dyskusja może pomóc zapewnić, że robisz to, co trzeba by w trakcie leczenia.

  9. Czy to jest czas dla mnie, aby rozważyć biologics? Biologics są stosunkowo nową grupą leków, które zostały opracowane w leczeniu RZS. Często są one zalecane dla pacjentów, którzy nie reagują na konwencjonalne leczenie. W przeciwieństwie do innych leków może być biorąc, biologiczne nie są dostępne w postaci tabletek, muszą być wstrzykiwany lub dożylnie. Leczenie biologiczne może być dość kosztowne, i nie ma szans na bardziej poważne skutki uboczne. Zapytaj swojego lekarza, czy jesteś kandydatem do biologicznych i jak ważyć ryzyko i korzyści.