Cambler

10 zakazów na reumatoidalne zapalenie stawów

Jeśli zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić. Uczenia się jak można o swojej chorobie i ściśle współpracuje z lekarzami, aby znaleźć najlepsze leczenie to dobry początek działań. Ważne jest również, aby rozpocząć leczenie wcześnie i uzyskać właściwą równowagę spoczynku i podczas wysiłku.

Istnieje również kilka rzeczy, których nie chcesz robić, ponieważ mogą one uczynić choroba gorzej. Oto 10 z nich:

 1. Nie palę. RA jest prawdopodobnie spowodowany przez kombinację genów rodzisz się z a niektóre wydarzenia w swoim życiu, które wywołują te geny stają się aktywne. Jeden z tych wyzwalaczy może być palenie.

 2. Nie couch potato. Ile stawy są bardzo gorące, trzeba wstać i ćwiczenia. Badania wykazują, że ćwiczenia aerobowe i wzmacniające mogą pomóc zmniejszyć ból i sztywność RA.

 3. Nie poddawaj się na posiadanie dziecka. Kobiety z RZS mają o tym samym szanse na uzyskanie ciąży jak kobiety bez RZS. Istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo przejścia RA dziecku. Z pewnym starannego planowania, nie ma powodu, aby uniknąć posiadania dzieci tylko dlatego, że masz RZS.

 4. Nie pij alkoholu, jeśli pacjent przyjmuje leki RA przed konsultacji z lekarzem. Chociaż umiarkowane picie może mieć pewne korzyści zdrowotne dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, niektóre leki na RZS nie dobrze wymieszać z alkoholem. Obejmują one wspólną RA leki metotreksat i niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ).

 5. Nie spędzić cały swój czas w domu. Dojazd około 15 minut ekspozycji na słońce przez kilka dni w tygodniu, może pomóc w witaminę D, czego potrzebujesz. Twoja skóra wykorzystuje promienie słoneczne do produkcji witaminy D. Badania wykazują, że witamina D jest ważna dla układu odpornościowego i może zapobiec lub złagodzić objawy RZS. Musisz również witaminę D do absorpcji wapnia, ważne dla utrzymania zdrowych kości. Suplementy są kolejnym rozwiązaniem dla coraz witaminy D (bez zwiększenia ryzyka wystąpienia raka skóry ).

 6. Nie należą do żadnych specjalnych diet, które twierdzą leczyć RZS. Najlepsza dieta jest dobrze wyważone i oparte na owoce, warzywa i produkty pełnoziarniste, z niektórych zdrowych nienasyconych (nie tłuszczów nasyconych). Radykalne diety, które twierdzą leczyć RZS lub znacznie zmniejszyć objawy prawdopodobnie nie będzie działać i może być niebezpieczne.

 7. Nie należy przyjmować suplementów oleju rybnego przed konsultacji z lekarzem. Istnieją pewne dowody, że kwasy tłuszczowe omega-3 występujące w rybach zimnowodnych może być dobre dla osób z RZS. Jedzenie ryb jest w porządku, ale biorąc duże dawki suplementów może kolidować z kilku popularnych leków i spowodować niebezpieczne skutki uboczne.

 8. Nie zapomnij umyć zęby. Badania pokazują, że choroby dziąseł wynikające ze złej higieny jamy ustnej może być wyzwalanie objawów RZS. Mając RZS może także uczynić go bardziej prawdopodobne, że dostaniesz choroby dziąseł. Upewnij się szczotkować po każdym posiłku i przed snem. Zaplanować regularne egzaminy dentystycznych i pralnie

 9. Nie bój się prosić o pomoc. Mając nieprzewidywalny i przez całe życie choroby jest stresujące. Nie wstydź się o dotarcie do pomocy i wsparcia emocjonalnego. Posiadanie systemu wsparcia opiekunów i bliskich oznacza mniej stresu i więcej odpoczynku.

 10. Nie zniechęcaj się. Nie jest łatwo żyć z RZS, ale RA nie jest sama choroba to było kiedyś. Nowe leki poprawiły umiejętności lekarza, w celu zatrzymania lub spowolnienia progresji RZS, a są cały czas rozwijany. Przyszłość nigdy nie wyglądała lepiej dla ludzi z RZS.

Główne dania na wynos

 • Część dobrej opieki dla RZS obejmuje zmianę złych nawyków w stylu życia.

 • Pracy z zespołem medycznym, a nie próbuje sztuczek, które obiecują lekarstwo.

 • Nie zapomnij poprosić o pomoc, bo mając wsparcie jest bardzo ważne.

 • Nigdy nie tracić nadziei. Przyszłość jest jaśniejsza niż kiedykolwiek dla osób z RZS.