Cambler

Pobyt połączony drogą płciową, gdy masz choroby Leśniowskiego-Crohna

Większość osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna może cieszyć wypełnianiu życie seksualne. Jednak nieprzyjemne objawy lub problemy emocjonalne mogą czasami tłumić swoje pragnienie. Pewne sposoby leczenia choroby Crohna, takie jak chirurgia lub niektórych leków, może również przeszkadzać w bliskości.

Seks i intymność przejść długą drogę w kierunku zwiększenia jakości naszego życia. Jeśli dążysz do utrzymania silnego fizycznego połączenia z partnerem, należy rozważyć następujące propozycje lepszego intymności.

Otwarcie

To normalne dla partnerów odczuwać niezadowolenie, jeśli ich ukochany jest chory i nie interesuje się seksem. Chociaż może to być trudne, ważne jest, aby dzielić te uczucia i pracy ich. W przeciwnym razie, złość i frustracja mogą rosnąć, a ty czujesz się niekochany, zarówno.

Jeśli nie jesteś w nastroju, porozmawiać o tym, co Cię powstrzymuje. Staram się nie ukrywać, jak się czujesz fizycznie i emocjonalnie. Udostępniania, co dotyczy rzeczywiście można przybliżyć Państwu swoim partnerem.

Radzenie sobie dla mężczyzn

Wiele czynników może mieć wpływ na seksualność człowieka, jeśli ma chorobę Crohna. Nie popęd płciowy? Czasami, leki steroidowe są winni.

Problemy z utrzymaniem erekcji? Impotencja jest niezwykłe, a w większości przypadków jest tymczasowe. Niektóre leki stosowane w chorobie Leśniowskiego-Crohna może spowodować spadek funkcji seksualnych. Więc może operacja, choć zdarza się to rzadko. Do utrzymania erekcji, za receptę leki lub pierścień erekcji, co jest rozwiązaniem narkotyków. Przed rozpoczęciem lub zatrzymać każdego leku, należy skonsultować się z lekarzem.

Radzenia sobie w przypadku kobiet

U kobiet z chorobą zapalną jelit, takie jak choroba Crohna, zaburzenia nastroju, takie jak depresja, często kolidować z bliskości. Jeśli masz do czynienia z depresją, za rozmowy z doradcą lub terapeutą. Inną opcją jest grupa wsparcia, które oferuje komfortowe, zachęcając środowiska dla osób z chorobą Leśniowskiego-Crohna do odbytu i akcji rozwiązań dotyczących relacji i innych kwestii.

Niezadowolony ze swoim ciałem? To nie jest rzadkością w przypadku objawy choroby Leśniowskiego-Crohna mieć negatywny wpływ na obraz ciała. Leki takie jak prednizon może również wpływać na obraz ciała, przyczyniając się do zwiększenia masy ciała. Myśląc o swoim ciele, spróbuj skupić się na wielki obraz-wszystkie aspekty, które sprawiają, że atrakcyjne.

Bolesne stosunki? Lekarz może być w stanie przepisać krem ​​lub hormonalnym czopek wstawiany do pochwy. Jeżeli suchość pochwy jest problemem, smarowania galaretki może również pomóc. I unikać palenia tytoniu, co powoduje suchość pochwy.

Jeśli nosisz torebkę

Niektóre osoby z chorobą Crohna mają operację usunięcia odbytnicy i nosić torebkę zewnętrzną do zbierania odpadów. To może być trudne, korekta, zwłaszcza jeśli chodzi o intymności. Jeśli nie chcesz, aby Twoje partnerem, aby zobaczyć swoją torebkę, można pokryć go z krótkim koszulę lub specjalnie zaprojektowanej pokrycia. Wielu mężczyzn nosi szeroki pas-jak pokrycie chronić woreczek.

Jeśli obawiasz się o przecieku, opróżnić worek i upewnij się, że jest bezpieczny przed romantycznej chwili. Podczas seksu, spróbuj eksperymentować z różnych pozycji, tak torebka nie jest w drodze.

Intymność bez seksu

Jeśli objawy są działające i stosunek prostu nie jest opcją, należy rozważyć badanie sposobów, aby być seksualnie intymne bez współżycia. Na przykład, całowanie, przytulanie, i masaż może pomóc stworzyć poczucie ciepła i więzi. Inne opcje obejmują ręcznej stymulacji, seks oralny i masturbację. Wszystko można przetworzyć w miłości gry w sposób, który jest przyjemny i sprzyja intymności.

Jednak angażować się seksualnie, wybrać działania, które są przyjemne i do przyjęcia dla Ciebie i Twojego partnera.