Cambler

Untangling zaburzenie dwubiegunowe i uzależnień

Choroba afektywna dwubiegunowa jest chorobą psychiczną, która powoduje wahania nastroju pomiędzy depresją i stan wysokiej energii zwanej mania. Jeśli cierpi na objawy choroby afektywnej dwubiegunowej, może być trudno normalnie funkcjonować. Może być również trudne do normalnie funkcjonować jeśli nadużywanie alkoholu, narkotyków, lub obu.

Czasami są one powiązane ze sobą. Jeśli masz zarówno na chorobę psychiczną i dopingu problem, lekarze używają terminu "podwójną diagnozą." Podwójnym rozpoznaniem choroby afektywnej dwubiegunowej i substancji nadużycie jest bardzo splątane internetowej.

Dlaczego choroba dwubiegunowa i uzależnienia są podłączone

Badania pokazują, że około połowa wszystkich osób z ciężką chorobą psychiczną, w tym choroby afektywnej dwubiegunowej, są narkomanów. Specyficzne badanie osób z chorobą afektywną dwubiegunową stwierdzono, że 56 procent nadużycie narkotyków i alkoholu 44 proc nadużycie.

Osoby z wysokim ryzykiem podwójnej diagnozy obejmują ludzi, weteranów wojskowych, ludzi walczących koniec z końcem, a osoby z chorobą przewlekłą.

Objaśnienia do połączenia to:

 • Objawy dwubiegunowej depresji, w tym lęk i brak energii, trudno żyć. Narkotyków lub alkoholu może oferować chwilową ulgę, zwłaszcza gdy choroba dwubiegunowa nie jest leczony.

 • Objawy manii dwubiegunowej może spowodować zły osąd i ryzykownych zachowań. To może utrudnić oprzeć nadużywania narkotyków lub alkoholu.

 • Wpływ alkoholu i narkotyków na mózg i ciała może wywołać choroby psychicznej, takich jak choroby afektywnej dwubiegunowej, albo oni objawy gorzej.

Niebezpieczeństwa związane z podwójną diagnozą

Chwilową ulgę, że lek lub pić oferty może wydawać się drogi, ale to nigdy nie jest dobra decyzja z chorobą dwubiegunową. Nie ma wątpliwości, że nadużywanie substancji sprawia, że ​​gorzej i zaburzenie dwubiegunowe zaburzenie dwubiegunowe czyni uzależnienie gorsze. Mając obie choroby mogą prowadzić do takich niebezpiecznych sytuacji:

 • Jesteś mniej prawdopodobne, aby reagować na zaburzenia dwubiegunowego leczeniem możesz przegapić spotkania, przerywać stosowania leków, lub rezygnują z leczenia.

 • Jesteś bardziej narażone na poważne objawy bipolarne i muszą być traktowane w szpitalu.

 • Jesteś bardziej prawdopodobne, aby próbować i umrzeć samobójstwa.

 • Jesteś bardziej narażone na powikłania uzależnień, takich jak problemy prawne, problemy zdrowotne, lub przedawkowania narkotyków.

Untangling w internecie

Kluczem do uzależnień untangling i choroby afektywnej dwubiegunowej jest traktowanie obu tych problemów. Nieleczona choroba dwubiegunowa sprawia leczenia uzależnień wiele trudniejsze, a nieleczone uzależnienie sprawia, że leczenie zaburzeń trudniejsze bipolarnego. Oto podstawowe leczenie:

 • Pierwszym krokiem jest bezpiecznie wycofać się z narkotykami lub alkoholem. Może to wymagać detoksykacji w szpitalu lub leczenia centrum.

 • Następnym krokiem jest rozpoczęcie leczenia zarówno chorób.

 • Choroba afektywna dwubiegunowa jest zazwyczaj traktowane z lekiem o nazwie stabilizator nastroju. Możesz skorzystać z innych leków i od formy psychoterapii nazywa rozmowy terapii, jak również.

 • Możesz leczyć uzależnienie z terapii grupowej i psychoterapii. Anonimowi Alkoholicy, Anonimowi Narkomani, leczenie ambulatoryjne, a wszystkie domy w połowie drogi może być cenne. Możesz także korzystać z leków na receptę.

Dwubiegunowe terapia grupowa

Bardzo skoncentrowane leczenie jest zwykle korzystne. Jeden rodzaj terapii grupowej, terapii grupy integracyjne (IGT), łączy w sobie substancję terapię grupową nadużycie z dwubiegunowym terapii grupowej. Dowiesz się o obu chorób oraz o zapobieganie nawrotom. W badaniach sponsorowanych przez National Institute on Drug Abuse, ludzie w grupie IGT były dwa razy bardziej narażone na narkotyki i alkohol wolne w trakcie i po leczeniu, jak ludzie, którzy otrzymywali tylko dopingu doradztwo.

Główne dania na wynos

 • Wiele osób z zaburzenia dwubiegunowe stosowania leków lub alkoholu, aby spróbować złagodzić ich objawy zaburzenia bipolarne.

 • Około 50 procent osób z chorobą afektywną dwubiegunową cierpi jednocześnie uzależnienia, choroby zwanej podwójnej diagnozy.

 • Nadużywanie substancji sprawia, że ​​choroba afektywna dwubiegunowa gorsze i trudniejsze do leczenia.

 • Choroba afektywna dwubiegunowa powoduje uzależnienie gorsze i trudniejsze do leczenia.

 • Rozpoznawania i leczenia obu chorób razem jest najlepszym sposobem, aby rozwikłać w sieci.