Cambler

Nowe spojrzenie na depresję oporną na leczenie

Objawy psychotyczne, a nie nierozpoznanej choroby afektywnej dwubiegunowej, może leżeć u słabą odpowiedź.

Tylko jedna trzecia pacjentów z ciężką depresją remisji po próbie jeden środek przeciwdepresyjny. Po pierwsze lekarstwo nie ma odpowiednio złagodzić objawy opcje następnym etapie obejmują dodanie nowego leku do pierwszego lub przełączenie do innego leku. Wraz z upływem czasu i wytrwałości, prawie siedem na 10 dorosłych pacjentów z ciężką depresją w końcu znaleźć leczenia, który działa.

Oczywiście, oznacza to również, że pozostała jedna trzecia pacjentów z dużą depresją nie może osiągnąć remisję nawet po wypróbowaniu wielu opcji. Eksperci są polowania na sposobów, aby zrozumieć przyczynę uporczywych objawów. W ostatnich latach, w szczególności jednej teorii nie zyskały - że wiele osób z twardej do leczenia ciężkiej depresji faktycznie cierpią na zaburzenia dwubiegunowego. Jednak papier sugeruje inaczej, a wyniki dostarczają nowych spostrzeżeń natury odporne na leczenie depresji.

Naukowcy z Massachusetts General Hospital (MGH) i koledzy analizowali wyniki dla około 4000 pacjentów, którzy uczestniczyli w sekwencjonowany oczyszczalni Podobne łagodzą depresję (STAR ​​* D) Badanie, które zostało przeprowadzone w stwardnieniu podstawowej opieki psychiatrycznej i ustawień w całym kraju w celu naśladowania Leczenie w świecie rzeczywistym z dużą depresją. STAR * D badacze wykorzystali prosty kwestionariusz zawiera uczestników o charakterystycznych objawów zaburzeń dwubiegunowych (takich jak bezsenność lub dużej energii), jak również te, co sugeruje, psychozy (niezdolność do rozpoznawania rzeczywistości, jak fałszywe przekonania lub fałszywych wrażenia). Wszyscy uczestnicy otrzymywali początkowo antydepresyjne citalopram (Celexa), a następnie do trzech dodatkowych zabiegów, jak jest to konieczne.

Za pomocą kombinacji objawami zgłaszanymi i klinicznych instrumentów przesiewowych naukowcy MGH nie okaże się, że wielu uczestników w badaniu STAR * D miał wiele objawów związanych z chorobą dwubiegunową, a nie ciężkiej depresji. W przeciwieństwie do powszechnie uznawana jednak objawy te nie pogarszają znacząco prawdopodobieństwo remisji po wykonaniu antydepresanty. Zamiast tego, naukowcy odkryli, że uczestnicy, którzy mówili, że jeden lub więcej doświadczonych nietypowe przekonania lub doświadczenia w ciągu ostatnich dwóch tygodni - objawy, które mogą wskazywać na psychozę - były znacznie mniej prawdopodobne niż inne STAR * D uczestników do osiągnięcia remisji.

Naukowcy MGH, że około jedna trzecia uczestników badania STAR * D odnotowano dziwne lub niezwykłe doświadczenia. To nie znaczy, że jeden na trzech pacjentów było psychotyczne, ale nietypowe myślenie jest powszechne u pacjentów z ciężką depresją. Jako takie, dr Roy H. Perlis, dyrektor medyczny kliniki i bipolarne w MGH Programu Badań i główny autor pracy, mówi, że ważne jest dla klinicystów, aby być w pogotowiu do tych objawów, ponieważ są one związane z gorszą odpowiedzią na leki przeciwdepresyjne.

W ostatnich latach, zarówno opinii naukowych i kursów kształcenia medycznego poinformowali klinicystów do ponownej oceny rozpoznania dużej depresji, a zamiast tego rozważyć choroby afektywnej dwubiegunowej, gdy pacjent nie reaguje na wiele leków przeciwdepresyjnych. Ale problemem jest rosnąca, że choroba afektywna dwubiegunowa jest teraz overdiagnosed wyniku. W 2008 roku naukowcy z Uniwersytetu Browna Ocenia się, że ponad połowa z bipolarnych diagnozy może być nie tak - częściowo dlatego, że lekarze przypisują objawy jak pobudzenie lub wyścigowych myślami do manii, a nie do poważnej depresji.

U pacjentów z ciężką depresją nie odpowiednio korzystać z pierwszego leku przeciwdepresyjnego, dobrze jest wykonać kilka kroków, przed podjęciem decyzji o kolejnym zabiegu.

Przeglądu diagnozy. Ciężka depresja może być trudne do zdiagnozowania, ponieważ objawy różnią się od jednej osoby do drugiej. Jeśli lekarze podejrzewają chorobę afektywną dwubiegunową, ważne jest, aby zrobić dokładną ocenę objawów dla epizodów maniakalnych lub hipomanii, zamiast polegać wyłącznie na wywiadzie rodzinnym choroby afektywnej dwubiegunowej lub na badanie przesiewowe, że po prostu ocenia poszczególne objawy. Czynniki ryzyka, takie jak historia rodziny choroby afektywnej dwubiegunowej z pewnością wskazują na możliwość, że pacjent może mieć to zaburzenie, jak również, ale takie raporty mogą być zawodne i nie automatycznie potwierdzenia takiej diagnozy.

Wykluczyć inne choroby medycznych. Zastanów się, czy inna choroba medycznych, takich jak niedokrwistość lub obturacyjny bezdech senny, może być przyczyną zmęczenie i inne objawy depresji.

Zastanów się choroby współistniejące. Ciężka depresja często występuje w połączeniu z innymi zaburzeniami psychicznymi, takimi jak lęk zaburzenia lub używaniem substancji psychoaktywnych, które mogą mieć wpływ przeciwdepresyjny reagowania. W takich przypadkach, traktuje się co występujący problem zdrowia psychicznego, oprócz głównego depresji.

Oceny przestrzegania. Dwukrotnie sprawdzić, czy pacjent przyjmuje lek w dawce zalecanej.

Dać mu więcej czasu. Chociaż średnia rada jest dla pacjentów brać leki przez sześć tygodni, aby zobaczyć, czy objawy poprawy, wcześniejsze ustalenia z STAR * D próby sugerują, że wielu pacjentów potrzebuje więcej czasu na odpowiedź. Badacze Pacjentów się wstępnej leku przez co najmniej osiem tygodni.

Perlis RH, et al. "Związek między funkcjami Bipolar Spectrum i wynikami leczenia w ambulatoryjnych z epizodem depresyjnym," Archives of General Psychiatry (06 grudnia 2010): publikacja elektroniczna przed drukiem.