Cambler

Który powinieneś zobaczyć w leczeniu depresji?

Na swojej drodze do leczenia, lekarz podstawowej opieki może być twój pierwszy przystanek. Dobry lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może ocenić swoje objawy z oczu na to, czy masz jakieś podstawowych problemów medycznych. Jeśli lekarz uważa, że depresja jest głównym problemem, może on odwołać się można do psychoterapii lub sugerują antydepresantów. Czasami początkowa reakcja na pierwszym zabiegu jest dobry. Jeśli tak, może nie trzeba iść dalej.

Jednakże, jeśli lekarz przepisze leki, ale to nie jest pomocne, następnym krokiem może być, aby zobaczyć zdrowia psychicznego, takich jak psychiatra, psycholog, pracownik socjalny, lub pielęgniarki psychiatrycznej. Większość lekarzy podstawowej opieki nie są wyposażone zrobić dokładniejszy przegląd problemu nastroju lub podjąć leczenie dalej z psychoterapii lub różnych leków.

Możesz także znaleźć specjalistę zdrowia psychicznego poprzez lokalną klinice lub szpitalu lub poprzez zalecenia członków rodziny lub przyjaciół. Niektóre programy ubezpieczeniowe pozostawić wybór terapeuty do Ciebie, inni ograniczają do specjalistów uczestniczących w ich sieci. W związku z tym, to warto skontaktować się z ubezpieczycielem przed wyborem lekarza.

Ponieważ państwa mają różne wymagania dotyczące którzy mogą spędzać czas gontem jako terapeuta, zapytać o szkolenia terapeuty, i zdecydować się tylko na jedną, która została oficjalnie przeszkolonych i certyfikowanych (patrz " 10 pytań zadać przy wyborze terapeuty ").

Jeśli objawy są łagodne lub umiarkowane, często jest to rozsądne, aby rozpocząć z obu leków lub psychoterapii. Generalnie, jak objawy nasilają się, że ważniejsze jest, aby rozważyć leki wcześniej leczenia.