Cambler

Czapka może leki przeciwbólowe działanie przeciwdepresyjne?

Około jedna trzecia osób z depresją nie są w stanie znaleźć ulgę z lekami przeciwdepresyjnymi, nawet po wypróbowaniu kilku leków. Intrygujące badanie sugeruje, że jedną z przyczyn niezadowalającego odpowiedzi może być dowolny z wielu over-the-counter leków, których używamy, aby usunąć ból głowy lub powalić na gorączkę.

Niektóre leki przeciwbólowe - głównie niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen (Motrin), ale także acetaminofen (Tylenol) - może zmniejszyć korzyści z selektywnymi inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), najczęściej przepisywane leki przeciwdepresyjne.

Naukowcy z Uniwersytetu Rockefellera początkowo przeprowadził serię eksperymentów na myszach genetycznie do rozwoju zachowań (takich jak bezradności), które naśladują niektóre objawy depresji u ludzi. W szczególności, szukali w aktywności białka znanego jako p11. To białko oddziałuje z receptorem serotoniny, że zmniejsza się u zwierząt hodowanych do naśladowania ludzkiej depresji. A te naukowcy odkryli kilka ciekawych interakcji między p11 i aktywności przeciwdepresyjnego odpowiedzi.

W badaniu oceniano wpływ dwa SSRI, citalopram (Celexa) oraz fluoksetyna (Prozac) - których naukowcy dał sam lub w połączeniu z przeciwbólowy - na poziomie P11. Gdy SSRI i inne leki przeciwdepresyjne dano bez przeciwbólowy, zwiększona aktywność p11 u myszy. Jest to wskaźnik, że leki powodujące pożądane zmiany w mózgu. Ale gdy myszy otrzymała zarówno SSRI i lek na ból, poziom p11 były zmniejszone. Badacze badali dwa wspólne NLPZ - aspiryna i ibuprofen - oprócz paracetamolu. Wszystkie trzy leki antydepresyjne zmniejszone działanie SSRI.

Aby sprawdzić, czy te wspólne formy łagodzenia bólu, które mogą kolidować z grupy SSRI u ludzi, naukowcy Rockefeller skorzystała z danych zebranych podczas sekwencjonowany oczyszczalni Podobne łagodzą depresję (STAR ​​* D) studiów. To śledztwo federalne finansowane na ile leczenie depresji jest w "realu". Badania przyniosły informacje na temat, ile to ma testów z lekiem dla pacjentów, średnio osiągnąć znaczącą ulgę od ich objawów.

Zespół Rockefeller dodał nowy zmarszczki, z pytaniem, czy biorąc lek przeciwbólowy wpłynie szanse pacjenta na osiągnięcie złagodzenie objawów. Odkryli, że STAR * D uczestnicy, którzy brali leki przeciwbólowe w skojarzeniu z SSRI, rzadziej do osiągnięcia remisji w trakcie badania. Na przykład tylko 45% uczestników STAR * D, którzy wzięli citalopram wraz z leków przeciwbólowych osiągnąć remisję, w porównaniu z 55%, który zgłosił biorąc leki przeciwbólowe nie.

Było to zaskakujący wynik, gdyż nie jest interakcja lek, który jest w ogóle znany wśród lekarzy. Ale najważniejsze pytania pozostają. STAR * D badaniu nie zapytać uczestników, co dawki przeciwbólowym one wykorzystywane, lub jak długo trwało to. Możliwe jest również, że ludzie, którzy muszą podjąć zarówno przeciwbólowe i antydepresyjne jednocześnie stanowią unikalny podzbiór osób, które mają bardziej ciężką postać depresji. Oznacza to, że mogą one mieć zagłębienie, które są z natury bardziej odporne na leczenie SSRI.

Chociaż nauka Rockefeller University jest wstępny i muszą zostać potwierdzone przez dodatkowe badania, jego wyniki nie przypominają nam, że biologia depresja jest bardziej skomplikowana niż zmęczony wyrażenie "brak równowagi chemicznej" doprowadzi nas do wiary. Mózg zarządza nastrój przez kilka złożonych procesów związanych z genów, białek i receptorów wewnątrz i między komórkami nerwowymi. Białko p11 jest tylko jednym z kilku obiektów o znaczeniu naukowym. Naukowcy mają nadzieję, że chociaż p11 doprowadzi nas do nowego typu leków przeciwdepresyjnych, nie ma jak dotąd nie ma takich perspektyw w oczach.

Nie spodziewamy się, aby dostarczyć podstawowe nauki ostateczne rekomendacje kliniczne, ale to interesujące studium sugeruje miejsce, aby spojrzeć, czy SSRI nie daje ci ulgę. Jeśli bierzesz wspólny lek przeciwbólowy, może być warto zatrzymać go, dopóki nie zakończyła kilka tygodni SSRI próbę. Ponieważ inne rodzaje leki przeciwdepresyjne, takie jak trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne i bupropion, nie podatne wydają się tego oddziaływania, może również być korzystne, aby spróbować jednego z tych leków.

- Michael Craig Miller, MD
Redaktor naczelny, Harvard Mental Health Letter