Cambler

Co należy wiedzieć o zaprzestanie leki przeciwdepresyjne

Jeśli przyjmujesz leków przeciwdepresyjnych w leczeniu depresji, ważne jest, aby nie przerywać stosowania leku nagle lub wcześniej niż Twój lekarz zaleca. Ta karta wyjaśnia dlaczego.

Co to jest depresja?

To jest wspólne dla smutny lub zniechęcać w czasach, ale te uczucia zazwyczaj przechodzą w ciągu kilku dni. Z depresją, smutek jest ciężka i trwa znacznie dłużej. Depresja jest częstym i poważna choroba, która powoduje, że prawdziwy ból. Jednakże terapia leków przeciwdepresyjnych jest często bardzo skuteczne. To może podnieść nastrój i pomóc poczuć się jak siebie ponownie.

Co należy wiedzieć o zakończeniu leczenia przeciwdepresyjnego

Kiedy zaczniesz czuć się lepiej, może chcesz przerywać leczenia. Ale jeśli nagle zatrzymać leki przeciwdepresyjne lub też zbyt szybko:

 • Twoje objawy mogą powrócić. Zatrzymanie przeciwdepresyjne leki zbyt szybko może spowodować depresję objawy wrócić. Nawet jeśli objawy ustępują szybko, terapia przeciwdepresyjny jest trwała kilka miesięcy, aby zapobiec nawrotom objawów.

 • Możesz mieć objawy abstynencyjne: Większość leków przeciwdepresyjnych należy zatrzymał stopniowo dać czas na dostosowanie się ciała. Gdy leki przeciwdepresyjne są zbyt szybko przestał, objawy, takie jak zawroty głowy, bóle głowy, nudności, mogą wystąpić problemy ze snem, a zmiany nastroju. W niektórych przypadkach, mogą być poważne. Po to jest czas, aby przerwać przyjmowanie leków, Twój lekarz pomoże Ci spadły bezpiecznie.

Czy myślisz o odstawienie leków przeciwdepresyjnych?

Jeśli myślisz o odstawienie leków, należy skonsultować się z dostawcą opieki zdrowotnej pierwszy. Większość problemów mogą być zarządzane tak, że można kontynuować leczenie przeciwdepresyjne. Poniżej przedstawiono niektóre typowe bariery przyjmowania leków i kilka pomysłów na coraz obok nich.

 • Martwię się tym, co ludzie pomyślą. Depresja to powszechne i poważna choroba. Podobnie jak inne choroby, to może być wspomagane przez leki. Biorąc leki przeciwdepresyjne jest podobny do przyjmowania leków na nadciśnienie lub cukrzycę. Wszystkie te leki pomagają zachować zdrowie. Przyjmowania leków dla każdej chorobie ma się czego wstydzić.

 • Nie lubię mając moje nastroje kontrolowane przez lek. Nikt nie lubi czuć, że nie są one pod kontrolą. Ale celem leczenia przeciwdepresyjnego jest pomóc Ci poczuć się jak ty, nie mniej. Pomyśl o tym, jak się czułeś przed rozpoczęciem leczenia. Jest wielce prawdopodobne, że czujesz się lepiej i mają więcej normalne i zrównoważone życie. Jeśli nie czujesz się lepiej, porozmawiać z swoim lekarzem. Dawkowanie lub rodzaj leku można wykonać, trzeba zmienić.

 • Martwię się o długoterminową uszkodzenia mojego ciała. Leki przeciwdepresyjne badano dokładnie od dziesięcioleci. Są one przydatne okazały się bezpieczne i skuteczne, nawet jeżeli podejmowane przez wiele lat. Jeśli nadal masz wątpliwości, porozmawiaj ze swoim lekarzem. On lub ona może powiedzieć więcej.

 • Nie podoba mi się efekty uboczne. Kłopotliwe skutki uboczne są jednym z powodów, wiele osób przerywać przyjmowania leków przeciwdepresyjnych. Niektóre działania niepożądane odejść w czasie. Jeśli skutki uboczne nadal uciążliwe, porozmawiać z swoim lekarzem lub farmaceutą. Istnieją sposoby, aby zminimalizować lub łagodzenia skutków ubocznych, dzięki czemu można kontynuować leczenie przeciwdepresyjne. Twój lekarz będzie z wami, aby zbadać wszystkie opcje.

 • Mój lek kosztuje zbyt wiele. Leki mogą być kosztowne. Ale nikt nie powinien żyć z depresją. To masz problem płaci za leki, nie zatrzymuj ich podjęcia lub użyj mniejszej niż określona. Zamiast opowiedzieć się z lekarzem lub farmaceutą. Następnie zbadać te opcje:

  • Zapytaj swojego lekarza, czy można uzyskać te same leki po niższych kosztach. Może to oznaczać, biorąc lek generyczny zamiast nazwy marek, lub biorąc podobny lek, który ma lepszy zasięg na plan ubezpieczeń.

  • Porównaj ceny w różnych aptekach. Również zajrzeć do apteki wysyłkowej.

  • Zapytaj o programach pomocy pacjentów. Są one prowadzone przez firmy farmaceutyczne, aby pomóc ludziom, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich lekarstwa. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do www.rxassist.org.

  • Jeśli kwalifikujesz się do Medicare, możesz być w stanie uzyskać pomoc rządu, aby pomóc zapłacić za lekarstwa. Więcej informacji na temat leków na receptę Medicare planów, przejdź do www.medicare.gov. Można również zwrócić się do farmaceuty lub lekarzem o pomoc w tej informacji.

Po zatrzymaniu leków

Depresja może wrócić, nawet jeśli nie przyjmować leków, pod opieką swojego lekarza za. Jeśli depresja powraca po zaprzestaniu przyjmowania leków przeciwdepresyjnych, należy skontaktować się z lekarzem od razu. Objawy nie są prawdopodobne, aby poprawić na własną rękę.