Cambler

Czego unikać z wrażliwą skórą

Wrażliwa skóra może przybierać różne formy. Można po prostu dostać podrażnienia z okazji lub doświadczają poważnych ognisk wyprysku z ciężką świąd, zaczerwienienie, a nawet krwawienia. Czasami jest to trudne do zidentyfikowania wyzwalaczy i przyczyn, takich jak genetyka i sezonowy wpływ, który może doprowadzić do nawrotów. Mimo, że są rzeczy można uniknąć, aby zminimalizować drażniące swoją wrażliwą skórę. Przede wszystkim jednak, powinien udać się do dermatologa, aby sprawdzić, czy istnieje jakakolwiek przyczyna problemu medycznego dla skóry.

  1. Unikaj pachnące produkty pralni. Chociaż każdy lubi zapach czystego prania, dla osób z wrażliwą skórą, świeżym zapachu detergentu piorącego może wywołać podrażnienie od trochę swędzenie do oparzenia pełnej zewnątrz. Najnowsze badania w Wielkiej Brytanii stwierdził, że zalewane enzymy, które pomagają biodegradacji i skuteczność czyszczenia w niższej temperaturze wody faktycznie nie powodują alergii. Jednakże, mogą być drażniące dla osób o wrażliwej skórze. Sprawdzić detergentów i suszarki arkuszy, które są wolne od barwników i zapachu. Jako korzyści z boku, te typy produktów są często lepsze dla naszego envoirnment. Inne wyzwalacze do uniknięcia, jeśli chodzi o ubrania są zupełnie nowe ubrania, które nie były myte (zwłaszcza te, które są ciężkie, z barwnikami). Nowe ubrania mogą zawierać formaldehyd lub inne substancje chemiczne. Włókien naturalnych, takich jak wełna 100 procent może również powodować wrażliwą skórę do buntu.

  2. Perfumy, bąbelki do kąpieli, pachnące płyny. Jeśli masz wątpliwości, przeczytaj składników na swoim czyszczących i mydła, i keep it simple. Cetaphil lub Dove są świetne całego czyszczące ciała, jeśli masz wrażliwą skórę. Również produkty Aveeno i produkty dla dzieci dla skóry wrażliwej są również bezpieczne produkty. Unikaj używania perfum natryskowego i plamy na ciało, zamiast rozważyć użycie olejów naturalnych. Olej z wiesiołka nie tylko ładnie pachnie, ale badania z Kalkuty Krajowej Akademii Medycznej w zeszłym roku, że prawda może pomóc osobom cierpiącym na wysypki i podrażnienia skóry.

  3. Długotrwałe narażenie na działanie wody. Ten jest trochę sprzeczne z intuicją. Wydaje się, jakby wilgoci byłoby dobrą rzeczą, ale zbyt dużo wody z długiej kąpieli lub kąpieli skóra może powodować zaostrzenia. Na krótką kąpiel przy użyciu tylko Cetaphil jako środka czyszczącego. I utrzymać temperaturę lukewarm wysokiej temperatury i nagłe zmiany temperatury mogą nasilać lub wywoływać wyprysk flare-ups.

  4. Zmniejszenie stresu. Wyższe przypadki egzemy i trądziku różowatego są widoczne, gdy poszkodowany jest w stresie. Wprowadzenie techniki relaksacyjne w swoim codziennym życiu, takie jak medytacja, joga, lub po prostu chodzenie na ogół zmniejszyć reakcję na stres. Ze zwiększoną aktywnością fizyczną, być ostrożnym, pocenie się zbyt wiele, jak jest postrzegany podrażniać wrażliwą skórę, też.

Jeśli masz przedłużone, niewyjaśnione wysypka lub podrażnienie, to zawsze najlepiej udać się do lekarza. Niektóre formy wyprysk, atopowe zapalenie skóry, jak mogą wymagać kremy na receptę i leków.

Schweiger Dr Schweiger jest Board Certified dermatolog w prywatnej praktyce na Manhattanie. Uprawia kosmetyczne i dermatologii ogólnej, ze szczególnym naciskiem na laser i zabiegi oparte na lekkich http://www.nyccosmeticdermatology.com/.