Cambler

Strategie zarządzania dla cukrzycy typu 2


Jeśli miałeś cukrzycę na chwilę, wiesz, że zarządzanie z dnia na dzień, z twojej choroby jest kluczem do zdrowia. Wiesz także, że może to być trudne. Czasami możesz czuć się zniechęcony i zastanawiam się, jak będziesz tak trzymać. Kluczem do sukcesu jest utrzymanie motywacji.

"To może pomóc, aby myśleć o leczeniu cukrzycy jako podróż", mówi Anna Simos, MPH, CDE, specjalista kliniczny cukrzycy edukacja. "Jeśli masz cierpliwość, będziesz lepiej na dbanie o siebie. Wystarczy wziąć jeden dzień na raz. Po wysiąść utwór, wybaczyć sobie i naprzód."

Identyfikacja konkretnych bloków potykając mogą pomóc wrócić na tor. Oto kilka typowych przeszkód, które możesz napotkać i wskazówki dotyczące uzyskiwania poza nimi.

Jedzenia plany

Pobyt na torze z planu jedzenia, że ​​Ty i Twój usługodawca opieki zdrowotnej utworzone jest kluczem do kontrolowania poziomu glukozy we krwi, mówi Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego (ADA). To również może pomóc schudnąć i obniżyć ryzyko chorób serca.

  • Ułatwiają śledzić to, co jesz. Jeśli liczysz węglowodany, należy wykres konwersji z Twojego dziennika żywności. Upewnij się, że jest na tyle mały, aby zabrać ze sobą.

  • Zaopatrzyć swoją kuchnię z owoców, warzyw i pokarmów bogatych w błonnik, jeśli starasz się zmniejszyć tłuszczu. Jesteś mniej prawdopodobne, aby poddać, jeśli żywność o wysokiej zawartości tłuszczu, nie są w zasięgu ręki.

  • Nie staraj się zbyt szybko remontować diety. Skupić się na jednym celu naraz. Na przykład, zawierają małą sałatkę i sos niskokalorycznej z kolację dwa dni w tym tygodniu. Potem, kiedy robisz swoje obiady w przyszłym tygodniu, używać chleb pełnoziarnisty dla kanapki zamiast białego chleba.

  • Rozważyć rozmowę z wykwalifikowanego dietetyka. Ostatnie badania wykazały, że to pomogło ludziom z cukrzycą typu 2 stracić na wadze więcej, wziąć mniej leków i czuję się lepiej niż ci, którzy nie szukają pomocy.

Pierwsze ćwiczenia

Regularna aktywność fizyczna pomaga kontrolować poziom glukozy we krwi i zmniejsza ryzyko chorób serca. Badania wykazały, że bycie aktywnym poprawia wytrzymałość, elastyczność, obiegu i pojemność płuc. Jest to również świetny sposób, aby pomóc kontrolować wagę, ADA mówi.

  • Harmonogram działań w ciągu dnia. Podejmowania spotkanie może pomóc trzymać. Jeśli poświęcając 30 minut na ćwiczenia jest wykluczone, być aktywny przez 10 minut na raz. Trzy krótsze sesje są tak samo skuteczne w zwiększaniu sprawności.

  • Realizować pasję. Być może, że będziesz bardziej prawdopodobne, aby znaleźć czas dla kondycji, jeśli zrobił coś naprawdę cieszyć. Iść potańczyć lub dołączyć do lokalnej drużyny piłkarskiej. Spacery z psem to dobry pretekst do ćwiczeń. Pamiętaj, aby porozmawiać z lekarzem, zanim się rozpoczął na planie ćwiczeń.

Monitorowanie poziomu cukru we krwi

Możesz zmniejszyć ryzyko dla rozwoju nerek, wzroku i nerwów problemy poprzez utrzymywanie poziomu glukozy we krwi przy normalnych poziomach, ADA mówi. Sprawdzając je regularnie jest jedynym sposobem, aby wiedzieć, jakie poziomy są.

Jeśli procedura badania sprawia, że ​​niewygodne, zwrócić się do dostawcy o innych zestawów testowych. Niektóre marki potrzebują mniej krwi. Inne pozwalają na ukłucie przedramię zamiast palca. Większość glukometrów dziś są proste w obsłudze, dokładne i praktycznie bezbolesne.

Słuchając zespołu

Nawet jeśli codziennie monitoring wskazuje, że poziom glukozy we krwi są w porządku, to nie daje pełnego obrazu, jak dobrze robisz w czasie. Dlatego trzeba, aby zobaczyć się z dostawcą, jak często, jak zaleca się test HbA1c we krwi. Zazwyczaj HbA1c odbywa się co trzy do czterech miesięcy. Zapewnia pacjenta i usługodawcy ogólnego obrazu, jak również poziom cukru we krwi był kontrolowany w poprzednich miesiącach. Wynikiem 7 lub mniej wskazuje na dobrą kontrolę; wartości powyżej 7 wskazują, że potrzebna jest większa uwaga na diety, ćwiczeń i ewentualnie leków.

Widząc, okulisty, internista, podiatrist i dentysty regularnie może pomóc w zapobieganiu powikłaniom, zbyt. Noszenie odpowiedniego obuwia, kontrolę stóp co dzień, dbanie o swoje oczy i szczotkowanie i nitkowanie zębów harmonogramu są dobre nawyki. Ponieważ wczesne powikłania cukrzycy mogą nie być oczywiste dla Ciebie, ważne jest, że specjaliści od identyfikacji tych cichych problemów, zanim staną się poważne.

Dowiedz się więcej o tym, jak Twój zespół opieki zdrowotnej może pomóc. Biuro dostarczyciela usług jest dobrym miejscem, aby rozpocząć. Zadawaj pytania i zażądać pisemnej informacji można wziąć do domu. Można również zwrócić się do dostawcy, aby pomóc znaleźć dietetyka lub innego specjalisty.