Cambler

Suplementy dla zdrowia prostaty

Pytanie:

Czy suplementy prostaty była pomocna?

Odpowiedź:

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź brzmi: nie.

Pomimo wielu witamin i suplementów, które twierdzą, że promocja zdrowia prostaty, nie ma dowodu, aby wspierać ich wykorzystanie.

Nie pomoże raka gruczołu krokowego, zapalenia gruczołu krokowego (zapalenie i zakażenie prostaty lub łagodne powiększenie) gruczołu krokowego. W rzeczywistości, gdy wiele popularnych suplementów, takich jak Saw Palmetto, zostały przetestowane, wyniki wykazały żadnych korzyści.

Popularne środki zaradcze, które zostały podniesione do zdrowia prostaty to:

  • Suplementy cynku

  • witamina E

  • selen

  • soja

  • pewne ogólne ziołowe środki, które powinny zmniejszyć szybkość raka, pomoc w oddawaniu moczu i promować zdrowie seksualne

Żaden z nich nie ma żadnego wsparcia naukowego. I rzeczywista szkoda było związane z selenu i witaminy E.

Jeden suplement witaminy, które jest pomocne jest witamina D. Nie ma dowodów, że witamina ta ma wiele pozytywnych efektów, włącznie z możliwością, że może zmniejszyć ryzyko raka prostaty. (Ogólnie rzecz biorąc, trzeba 400 do 1000 jednostek dziennie witaminy D.)

Z tych powodów, ogólna rada to zaoszczędzić pieniądze, jeśli chodzi o podejmowanie suplementów prostaty.

Jeśli próbował jeden z suplementów i to miało pozytywny wpływ, chciałbym być zachęcani i że należy rozważyć kontynuacji, choć dane nie obsługuje jego stosowanie w populacji ogólnej. Ale chcesz mieć pewność, że wszystkie składniki są bezpieczne.