Cambler

Problemy związane z nimi objawy prostaty i dróg moczowych

Wielu mężczyzn ma problemy z prostatą w pewnym momencie w ich życiu. Prostata jest częścią męskiego układu rozrodczego. Znajduje się tuż pod pęcherzem. Prostaty otacza cewkę (rura że mocz z ciała). Jeżeli występują problemy prostaty, pęcherza i cewki moczowej często wpływa również. Objawy moczowego może spowodować. Najczęstsze problemy z prostatą są opisane poniżej.

BPH

BPH (łagodny rozrost gruczołu krokowego) rozwija się, gdy zmiany poziomu hormonów powoduje prostaty do wzrostu. Często zaczyna się około 50 roku życia. Nadmiar tkanki może zablokować cewkę moczową, co utrudnia przepływ moczu. Powiększona prostata może nacisnąć na pęcherz, więc być może trzeba będzie częściej oddawać mocz. Inne objawy to wysiłku podczas oddawania moczu, słaby strumień moczu, i czując, że pęcherz nie jest opróżnianie przez całą drogę. Należy pamiętać, że BPH nie jest rak, a nie powodować raka.

Jak wpływa na pęcherz BPH

Pchanie na mocz przez zwężone cewki moczowej może spowodować ściany pęcherza do zagęszczania lub rozciągnąć kształt. Rozciągnięty pęcherz może mieć trudności z opróżnieniem całą drogę. Mogą wystąpić zakażenia lub kamienie pęcherza moczowego. Ponadto, nerki nie mogą prawidłowo do drenażu pęcherza, że ​​nie całkowicie pusty. Może to prowadzić do niewydolności nerki. Narastania ciśnienia z moczu może również spowodować wyciek moczu, nietrzymanie moczu (zwany przelew).

Inne problemy z prostatą

  • Zapalenie gruczołu krokowego jest infekcja lub stan zapalny, który powoduje prostaty stają się bolesne i opuchnięte. To zawęża cewki moczowej i może blokować szyi pęcherza. Zapalenie gruczołu krokowego może powodować uczucie pieczenia podczas oddawania moczu. Możesz także czuć ciśnienie lub ból w okolicy narządów płciowych. W niektórych przypadkach, zapalenie gruczołu krokowego może powodować gorączkę i dreszcze, i może doprowadzić do bardzo chory.

  • Rak występuje wówczas, gdy tworzą się nieprawidłowe komórki guza (ryczałtową komórek, które rosną niekontrolowane). Niektóre guzy mogą być odczuwalne podczas badania fizykalnego, inni nie mogą. rak prostaty często powoduje żadnych objawów, szczególnie w początkowej fazie. Objawy prostaty jest bardziej prawdopodobne, aby być spowodowane przez problem, który nie jest rak.