Cambler

Leki przeciwzapalne, gruczołu krokowego i pęcherza moczowego

Dla młodych ludzi, pełen pęcherz nie jest wielka sprawa; szybka podróż do łazienki, jest potrzebny, aby powrócić do pusta. Ale dla wielu starszych panów, to jest zupełnie inna sprawa. W większości przypadków problem jest łagodny rozrost stercza (BPH), powiększenie gruczołu, który uciska cewkę moczową, spowalniając przepływ moczu i często powoduje uciążliwe objawy, takie jak pilną potrzebą nieważne, częste oddawanie moczu, niepełnego opróżnienia pęcherza, drybling i nocne oddawanie moczu.

Leczenie BPH przeszedł długą drogę, dzięki znaczącemu postępowi w medycynie i minimalnie inwazyjnych metod leczenia chirurgicznego. Nie ma także nadzieję, że nowe, eksperymentalne zabiegi, takie jak zastrzyki botoksu wkrótce staną się dostępne. Ale mimo tych wszystkich możliwości, każdy z BPH powinny unikać wszystkiego, co może pogorszyć sytuację.

Leki są wysoko na liście potencjalnych winowajców. Najczęstsze przestępcy są ponad-the-counter środków na przeziębienia i alergie. Leki zmniejszające przekrwienie, takie jak pseudoefedryna dokręcić mięśni zwieraczy w bazie pęcherza i środki przeciwhistaminowe, takie jak chlorofeniramina osłabia skurcze mięśni pęcherza. W niektórych przypadkach, te proste leki mogą uniemożliwić człowiekowi unieważnić. Lekarze nazywają to ostre zatrzymanie moczu. Pęcherza wypełnia po brzegi, często posiadających więcej niż litr moczu. Niewielka ilość moczu może wymusić jego wyjście, a sieć nie wystarcza do uwolnienia ciśnienia, co jest bardzo bolesne.

Ostre zatrzymanie moczu jest urologiczne awaryjne, wymagające szybkiej umieszczenie cewnika Foleya, aby opróżnić pęcherz. Dalej następuje intensywne leczenie BPH tak cewnik może zostać usunięty. Większość mężczyzn powrócić do samodzielnego oddawania moczu, ale wszyscy ludzie, którzy stoją w obliczu zagrożenia ostrego zatrzymania moczu należy zrobić wszystko co możliwe, aby zapobiec tego problemu.

Badanie z Holandii podnosi możliwość, że inna grupa powszechnie stosowanych leków mogą należeć na liście zmartwień, ale Europejska nauka oferuje inną perspektywę.

Badanie leczenie niderlandzki

Holenderscy badacze utrzymywanie bazy danych informacji z elektronicznej dokumentacji medycznej około 500.000 pacjentów. Informacji jest dość kompletna, w tym wieku, płci, objawów, diagnostyki, leczenia i leków szpitalnych.

Skupiając się na mężczyzn 45 lat i starszych, naukowcy zidentyfikowali 536 przypadki ostrego zatrzymania moczu. Dla porównania, naukowcy zbadać również 5348 mężczyzn, którzy dopasowywali się do przypadków dotyczących wieku i ilości czasu, były one pod kontrolą.

Ryzyka ostrego zatrzymania moczu była dwukrotnie większa u ludzi przyjmujących niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) u mężczyzn, którzy nie używane. Prawdopodobieństwo ostrego zatrzymania moczu było największe u mężczyzn, którzy niedawno rozpoczęli biorąc NLPZ oraz w tych, które stosują duże dawki leków, ich ryzyko było 3,3 razy wyższe niż w przypadku mężczyzn, którzy nie przyjmowali leków z grupy NLPZ.

NLPZ są typowe leki, które są stosowane do wielu problemów zdrowotnych. Aby sprawdzić, czy zatrzymanie moczu był związany z NLPZ lub współistniejącymi chorobami, naukowcy sprawdzone długą listę problemów, w tym leków, które wpływają na pęcherz i prostatę, zakażenia dróg moczowych i zapalenie, kamienie nerkowe, chirurgii i bezruchu, zaburzeń neurologicznych, BPH i rak prostaty. Nawet po uwzględnieniu wszystkich tych czynników, związek pomiędzy NLPZ i ostrego zatrzymania moczu podniósł.

Ludzie z Minnesota

W celu oceny długoterminowych skutków NLPZ na prostaty, naukowcy z Minnesoty oceniana 2447 mężczyzn w latach 1990 i 2002. Żaden z ochotników miał historię choroby urologicznej. Co dwa lata, mężczyźni dostarczyły szczegółowych informacji na temat stosowania NLPZ i objawów BPH, w tym samym czasie, przepływ moczu szczyt każdego człowieka mierzono w domu. Losowo wybrana grupa 634 mężczyzn przeszedł również pomiar PSA i USG (TRUS przezodbytniczej) egzaminów do pomiaru wielkości gruczołu krokowego.

Kiedy wyniki były rejestrowane, codzienne stosowanie NLPZ wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia objawów BPH i powolne moczowych przepływu. Mężczyzn przyjmujących NLPZ codziennie także pojawiać się mają mniejsze gruczoły prostaty i niższy poziom PSA.

Pogodzenie studiów

Na pierwszy rzut oka, badania holenderskie i europejskie wydają się sprzeczne. Ale bliższe spojrzenie sugeruje, że NLPZ mogą być zarówno przyjacielem i wrogiem, w zależności od stadium BPH i części układu moczowego, który jest podatny.

Badania Europejskiej zatrudnionych mężczyzn bez choroby urologicznej i oceniane wystąpienia objawów BPH. Pojawiają się, choć nadal niekompletne, dowody, że stan zapalny może odgrywać rolę w rozwoju BPH. Jeśli tak jest, regularne stosowanie NLPZ może spowolnić proces i opóźnić wystąpienie objawów.

W przeciwieństwie do tego, holenderskim badaniu wykluczyć tylko mężczyzn, którzy mieli radykalne cystectomies lub poprzedniego epizody zatrzymania moczu. Zamiast oceniać początek objawów naukowcy oceniano późnej objawów ostrego, zatrzymanie moczu. I okazało się, że mężczyźni, którzy niedawno rozpoczęli przyjmowania NLPZ były na najwyższym ryzykiem zatrzymania moczu. W rezultacie ludzie z ostrym retencji może rozwijają BPH lat zanim rozpoczęto przy NLPZ - i NLPZ mogą powodować problemy, działając na nie pęcherza, prostaty.

Dlaczego NLPZ?

Jest to nowy pomysł, ale to pasuje do tego, co lekarze wiedzą o czynności pęcherza. Tkanki pęcherza produkuje związki chemiczne zwane prostaglandyny, które wzmacniają skurcze mięśnia wypieracza pęcherza, który opróżnia. NLPZ w leczeniu bólu i stanów zapalnych poprzez hamowanie wytwarzania prostaglandyn. Ale jako niezamierzony skutek, niesteroidowe leki przeciwzapalne mogą również utrudnić opróżnianie pęcherza, zwłaszcza gdy jest to już kwestionowane przez BPH.

NLPZ i koksyby

NLPZ

(Docelowa COX-1 i COX-2)

Aspiryna *

Diklofenak (Voltaren, Cataflam)

Diflunisal (Dolobid)

Fenoprofenu (Nalfon) Fluriprofen (Ansaid)

Ibuprofen * (Advil, Motrin, wiele innych)

Indometacyna (Indocin)

Ketoprofen * (Orudis, Oruvail, Actron)

Ketorolac (Torodol)

Meklofenamat (Meclomen)

Kwas mefenamowy (Pontsel)

Naproksen * (Naprosyn, Anaprox, Aleve)

Nambutone (Relafen)

Oksaprozynę (Daypro)

Piroksikam (Feldene)

Sulindac (Clinoril)

Tolmetyna (Tolectin)

Koksyby: Stosunkowo selektywne

(Docelowa COX-2 bardziej niż COX-1)

Etodolak (Lodine)

Meloksykam (Mobic)

Koksyby: wysoce selektywnym

(Docelowa COX-2)

Celekoksyb (Celebrex)

* Dostępne bez recepty

Co zrobić

Powyższa tabela wymienia NLPZ i leki, które ściśle związane zarówno zmniejszenia stanu zapalnego i zmniejszenie produkcji prostaglandyn.

To długa lista, która zawiera wiele ważnych leków. Powinny młodsi uważają ich uniknąć BPH i powinny starszych mężczyzn z BPH unikać ich w ogóle?

Nie i nie. Po pierwsze, badania te są pierwszym w swoim rodzaju, i muszą być potwierdzone. Ponadto holenderski nauka uniewinniony niskie dawki aspiryny, więc ludzie przyjmujący aspirynę dla ochrony serca, nie muszą się martwić. I wszyscy ludzie byłoby mądre, aby używać NLPZ rozważnie, biorąc najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny. To dobra rada dla kobiet i młodych ludzi, zbyt, ponieważ te środki ostrożności mogą zmniejszyć ryzyko innych powikłań NLPZ, takie jak podrażnienie żołądka i krwawienie, podwyższone ciśnienie krwi, zaburzenia czynności nerek, zatrzymanie płynów i zdarzeń sercowo-naczyniowych.

Zarówno w Holandii i Europie, mężczyźni z BPH powinni pomyśleć, zanim kolor. Jeśli pamiętać, że wzrost objawów BPH a jednocześnie NLPZ, powinni informować swoich lekarzy i NLPZ zmniejszyć lub uniknąć, na przykład poprzez zastąpienie przeciwbólowym, takim jak paracetamol (Tylenol i inne marki), który nie ma wpływu na prostaglandyny w pęcherzu.

Kiedy masz iść, chcesz być w stanie iść.