Cambler

Jak BPH rozwija

Jak prostaty powiększa, zaczyna naciskać cewki moczowej i pęcherza moczowego (patrz rysunek 4), jak stepping stóp na węża ogrodowego lub palce zaciskające się słomki. Ten stopniowo utrudnia przepływ moczu, zmuszając pęcherza pracować ciężej pchać moczu przez cewkę moczową. Ale starając się oddać mocz, choć nieuniknione, tylko sprawia, że ​​gorsza. Podobnie jak każdy mięsień ściany pęcherza gęstnieje pracą. Dzięki temu zmniejsza się ilość moczu pęcherz może pomieścić i powoduje jego kurczenie nawet gdy zawiera tylko niewielkie ilości moczu, co powoduje bardziej częste oddawanie moczu. Ostatecznie pęcherza staje się tak gęsta, że ​​traci swoją elastyczność i nie może się opróżnić.

Zwężenie cewki moczowej i częściowym opróżnianiu pęcherza moczowego powodują wiele problemów BPH. Może czujesz, że musisz natychmiast oddać mocz, ale musimy się sprężyć, aby to zrobić. Może masz słaby strumień moczu lub taki, który zatrzymuje i uruchamia. Możesz dryblować po oddawaniu moczu lub czuć się tak, jeśli nie jesteś całkowicie opróżniania pęcherza. A może czujesz potrzebę oddania moczu często - nawet co kilka minut - powoduje wiele przebudzeń w ciągu nocy. Niektórzy ludzie również wystąpić nietrzymanie moczu, mimowolne absolutorium moczu.

Rysunek: spojrzenie od wewnątrz BPH Wewnątrz spojrzenie na BPH

Jak prostata powiększa, to zwęża się cewkę, rurkę że mocz z organizmu, utrudniający przepływ moczu. Pęcherza moczowego musi pracować ciężej, aby wymusić przechowywane mocz na zewnątrz. Z biegiem czasu, ściany pęcherza zagęścić, pozostawiając coraz mniej miejsca dla moczu.

Oczywiście BPH zmienia się od jednego człowieka na następny. W niektórych, choroba może rozwijać się do pewnego punktu i osiągnięcia plateau łagodnych objawów, które nie nasilają lub prostaty mogą nadal rosnąć, aby powiększyć, ale z dala od cewki moczowej, nie powodując dodatkowe uderzenie. Zwłaszcza w pierwszych latach choroby, objawy ustępują przed pogorszeniem może ponownie. W innych mężczyzn, postępy jego choroby i objawy zintensyfikować stale, z roku na rok. W najgorszych przypadkach, prostaty mogą rosnąć tak duża, jak pomarańczowy.

Większość lekarzy odradzam leczenia lub chirurgicznej dla mężczyzn z łagodnymi objawami, ponieważ skutki uboczne leczenia przewyższają potencjalne korzyści. Ale jeśli objawy nasilą się, zwykłych czynności mogą stać się wyzwaniem. 65-letni mężczyzna może trudno jest siedzieć przez dłuższy spotkania bez usprawiedliwiać się, aby skorzystać z toalety. Może trzeba poprosić o miejsce przy przejściu w teatrze lub wydarzenia sportowego, więc może biec do łazienki w każdym momencie. Jeśli on ma problem z wyciekiem, może zacząć sobie ciemne ubranie, by ukryć jego moczu. A w ciągu dnia z powodu częstych przebudzeń nocnych może czuć się zmęczony.

BPH może także powodować komplikacje, które, choć nie zagrażające życiu, jednak wymagają pomocy medycznej. Jeśli blokada jest tak poważne, że utrzymuje z opróżnieniem pęcherza całkowicie, może być narażony na częste infekcje dróg moczowych. Ryzyko wystąpienia kamicy pęcherza moczowego zwiększa. Wzrost prostaty mogą pękać naczyń krwionośnych w cewki, powodując krwi pojawiają się w moczu. Jeśli obturacyjna BPH będzie leczona zbyt długo, może stać się nabrzmiałe pęcherza, jego mięśni ściany może osłabić, a może nie być w stanie wycisnąć każdą moczu obok utrudnienia gruczołu krokowego, choroby znanej jako ostrego zatrzymania moczu. Pęcherz może być tak rozciągnięte, że mocz nie może odpowiednio opróżniany z nerki. W najcięższych przypadkach może to prowadzić do niewydolności nerek. I nie jest zdolny do oddawania moczu w ogóle jest nagłym stanem medycznym, wymagając czasowego kanał cewnika (cienka rurka) poprzez cewkę moczową do pęcherza, aby umożliwić odprowadzenie. Na szczęście takie powikłania są rzadkie, ponieważ większość mężczyzn również skonsultować się z lekarzem przed poważne problemy rozwoju.