Cambler

Utrzymywanie intymnych relacji, kiedy masz MS

Jeśli zdiagnozowano stwardnienie rozsiane (MS), wiesz, że choroba może mieć wpływ na niemal każdy aspekt swojego życia. Twoje relacje nie są wyjątkiem. Może to zająć trochę czasu, ty i twój małżonek lub partner, aby dowiedzieć się, jak poruszać się fizyczne i emocjonalne zmiany, które mogą pochodzić z chorobą. Ale możliwe jest utrzymanie silnej, kochającej relacji poprzez wspólną pracę. W rzeczywistości, niektóre relacje rozwijać głębiej poprzez przeżywa wspólne cele i wyzwania.

Oto kilka kroków, które mogą Ciebie i Twojej ukochanej pomóc.

Rozmowa, rozmowa, rozmowa

To naturalne, że niepewność relacji po diagnostyce SM. Można się zastanawiać, czy twój ukochany nadal chce być z tobą. Być może myślisz, że on lub ona nie znosi swoją chorobę lub czuje zatrzymanych w jakiś sposób.

Bez względu na uczucia, ważne jest, aby być otwarty i szczery. Poświęć trochę czasu, aby regularnie usiąść i porozmawiać o tym, jak się czujesz. Obejmuje to nadzieje, lęki i marzenia. MS jest nieprzewidywalna choroba i pobyt w ścisłej komunikacji pozwala planować i zarządzać wyzwania. Może także zmniejszyć stres i doprowadzić Ciebie i Twojego partnera bliżej siebie.

Zachować intymność

Wiele osób z MS doświadczenie zmienia w ich życiu seksualnym. Związane z chorobą uszkodzenia nerwów może powodować bolesne współżycie, niezdolność do osiągnięcia orgazmu, lub problemy z utrzymaniem erekcji. Typowe objawy, takie jak zmęczenie, jelit lub pęcherza problemów, stresu i depresji może również zmniejszyć zainteresowanie stosunków seksualnych.

Mimo, że może nie być łatwe, pracować, aby znaleźć sposoby, aby zachować intymność priorytet. Komunikować się, co czuje się dobrze, a co nie. Nie zapominaj, że intymność nie zawsze oznacza stosunek. Trzymając się za ręce, przytulanie, i dając siebie backrubs może również zachować łączność. Jeśli ból, drętwienie problemy lub erekcji są przyczyną problemów, porozmawiaj z lekarzem. Istnieją leki, które mogą pomóc.

Keep on zrównoważony

Jeśli twój małżonek lub partner podjął dodatkowe obowiązki lub przeszła do bycia opiekunem w czasach, być może nadszedł czas, aby ocenić swoje role jako para. Ważne jest, że przyczyniają się do waszego związku i rodziny. Obowiązki bilansowania może zmniejszyć uczucie niechęci, a to ważne dla poczucia własnej wartości.

Rozmawiać przez typów zadań, które muszą być wykonane, i upewnij się, że jesteś rozłożone możliwie równomiernie. Jeśli twój partner musi obsługiwać więcej zadań fizycznych, takich jak koszenie trawy, można zapłacić rachunki. Mimo, że twój ukochany może trzeba wziąć na siebie większą rolę w domu, upewnij się, że on lub ona staje czasu prywatnego od hotelu. Nie zapomnij, że potrzebuje partnera są ważne.

Baw się dobrze

Radzenie sobie z wzloty i upadki SM mogą być opodatkowania, zarówno fizycznie jak i emocjonalnie. Może ty i twój małżonek lub partner spędzić dużo czasu omawiając opcje terapeutyczne, rozmowy o objawach, i stara się zaplanować przyszłe potrzeby. I choć te rozmowy są konieczne, mogą okraść twój związek z zabawy.

Pamiętaj, aby puścić na chwilę. Nawet jeśli nie można zrobić niektóre z tych samych działań, jak wcześniej, być kreatywnym. Wynajem zabawny film. Grać w karty. Razem z przyjaciółmi. Śmiech jest dobre dla bliskiej relacji.

Uwaga do partnera oraz

Wspiera swoją ukochaną osobę z SM to wspaniały sposób, aby pokazać miłość i zdobyć jeszcze bliższe relacje. Ale to nie zawsze jest łatwe. Twoje myśli, uczucia i potrzeby są ważne. Upewnij się, że przekażą je do swojego partnera.

Również trochę czasu dla własnych interesów i działań. Bycie dobrym opiekunem, nie oznacza życia choroby partnera. Utrzymanie tożsamości jest dobre dla związku jako całości.

Główne dania na wynos

  • Ty i twój partner utrzymanie silnej, kochającej relacji poprzez współpracę w ramach wyzwań MS.

  • Poświęć trochę czasu, aby regularnie usiąść i porozmawiać o tym, jak się czujesz.

  • Znajdź sposób, aby zachować intymność priorytet i wspólnie bawić.

  • Ważne jest, że przyczyniają się do waszego związku i rodziny.

  • Upewnij się, że twój partner ma czas dla swoich interesów i działań.