Cambler

Płacenie za urządzenia wspomagające MS

Gdy masz stwardnienie rozsiane (MS), urządzenia wspomagające mogą uczynić swoje życie o wiele łatwiejsze. Pomagając zarządzać codziennych zadań na własną rękę, ale także wspierać swoją niezależność. Jednak ta pomoc jest w cenie. Niektóre urządzenia, takie jak skutery, wózki inwalidzkie i przystosowanych samochodów-może być bardzo kosztowne. Niestety nie ma prywatnych ubezpieczeń lub program publiczna płaci za wszystkich urządzeń MS, cały czas. Więc znaleźć sposób, aby sobie pozwolić na to, czego potrzebujesz może trochę pomysłowości.

Zacznij od sprawdzenia swoich świadczeń z ubezpieczenia. Nawet jeśli pokryte, może być konieczne uprzednie zgody na zakup. Być może trzeba recepty służby zdrowia w wraz z oświadczeniem na piśmie, wyjaśniając, dlaczego urządzenie jest niezbędne z medycznego.

Oto kilka sposobów, aby zacząć znalezienie finansowania, czego potrzebujesz:

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Wiele polityk nie pisze się dokładnie, jakie rodzaje urządzeń i technologii, są objęte gwarancją. To nie znaczy, że masz pecha, jednak. W niektórych przypadkach, ubezpieczenie może nadal zajmować sprzętu wspomagającego, jeśli można udokumentować na potrzeby medyczne.

Jeżeli roszczenie jest początkowo zaprzeczył, rozważyć złożenie odwołania. Trwałość często się opłaca. Ale należy pamiętać: nawet jeśli ubezpieczenie przejmuje część karcie, to zwykle nie zapłacić pełną kwotę za przedmiot big-biletów, takich jak trakcyjne skuterów i wózków inwalidzkich energetycznych.

Medicare. Do 30 procent osób z SM są na Medicare, rządowego programu dla osób, które są 65 lat lub mają pewne niepełnosprawności. Medicare Part B obejmuje kilka urządzeń wspomagających, które są używane w domu i uznawane za "trwały sprzęt medyczny." W przypadku urządzeń objętych, Medicare płaci 80 procent kosztów do wysokości zadanej, a płacisz resztę. Pamiętaj, aby dostać sprzęt od dostawcy zatwierdzonym Medicare jest. Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do www.medicare.gov lub zadzwoń 800-Medicare.

Medicaid. Ten wspólny program federalną zapewnia ubezpieczenie zdrowotne dla osób z ograniczoną dochodu lub niektórych niepełnosprawnych. Korzyści różnią się od stanu do stanu. W zależności od tego, gdzie mieszkasz, Medicaid może zapłacić część kosztów dla poszczególnych urządzeń. Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się, przejdź do finder.healthcare.gov.

VA opieki zdrowotnej. Jeśli jesteś uprawniony do świadczeń kombatanckich, poprosić o wsparcie, które mogą być dostępne w VA. VA ma doskonały system dostarczania urządzeń wspomagających i usługi związane. Odwiedź www.va.gov / zdrowie lub zadzwoń 877-222-weteranów.

Programy państwowe. Rehabilitacja Inżynieria i technologie wspomagające Towarzystwo Europie Północnej sporządziła listę programów państwowych, które pomagają ludziom uzyskać technologii wspomagających. Niektóre programy pozwalają wypróbować lub pożyczyć nowego urządzenia lub wymiany lub recykling starej. Idź do www.findatnow.org. Dodatkowo, jeśli urządzenie wspomagające pomaga znaleźć i utrzymać pracę, może ubiegać się o dotację z twojej państwowej agencji rehabilitacji zawodowej.

Organizacji non-profit. Gdy ubezpieczenie zdrowotne i świadczenia rządowe spadną, niektóre organizacje non-profit mają programy, które pomagają wypełnić lukę. Na przykład Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego ma program pomocy finansowej, która pomaga z niezaspokojonych potrzeb finansowych związanych z SM.

Nawet jeśli w efekcie płacić z własnej kieszeni, często można zmniejszyć koszty. Sprawdzić upustów, rabatów, lub dotacji oferowanych przez producentów urządzeń. Lub sklepie maszyny używane, które często sprzedaje za ułamek pierwotnej ceny. Niektóre medyczne sklepów ze sprzedaży sprzętu. Możesz również sprawdzić eBay, Craigslist, a ogłoszenia w publikacjach związanych z niepełnosprawnością.

Ostatecznie znalezienie sposobu, aby zapłacić za urządzenie wspomagające może trochę wysiłku. Ale gdzie jest wola, aby poprawić swoje życie, tam jest zazwyczaj sposób.

Główne dania na wynos

  • Urządzeń pomocniczych, takich jak skutery i wózki inwalidzkie mogą być kosztowne.

  • Poświęć trochę czasu, aby zrozumieć, co dokładnie obejmuje ubezpieczenie zdrowotne.

  • Poznaj swoje możliwości przez Medicare, Medicaid, VA, programów państwowych i organizacji non-profit.