Cambler

Najlepsze buty dla neuropatii cukrzycowej

Dobre buty są ważne dla każdego, ale jeśli masz Stopa cukrzycowa neuropatia, dobre buty są jeszcze bardziej bezcenne-może nawet zapisać swoje nogi.

Stopa cukrzycowa Neuropatia jest chorobą nerwów, która powoduje drętwienie i mrowienie w stopach. Może on również powodować ból piekący. Większość ludzi, którzy się neuropatii cukrzycowej mieli cukrzycę przez długi czas i mieli problemy z utrzymaniem poziomu cukru we krwi pod kontrolą. Neuropatia cukrzycowa może wpływać żadnych nerwów, ale najczęściej dotyka nerwów nogi.

Drętwienie w nogach zwiększa ryzyko ich raniąc. Szkoda może pozwolić bakterie wprowadzić przez skórę stóp i spowodować infekcję. Ponieważ cukrzyca powoduje również zmniejszony dopływ krwi do stóp, infekcja może wymknąć się spod kontroli szybko, zanim nawet poczuć lub zauważyć.

Zakażeń stopy cukrzycowej przyczyną amputacji około 70.000 rocznie. Większość można zapobiec lepszej pielęgnacji stóp. Dlatego też wybór odpowiedniego obuwia jest tak ważne. Chcesz skupić się na wsparciu i komfortu, a nie styl.

Ochrona nóg

Przed umieszczać but na nogę, czujesz wewnątrz buta z Twojej strony, aby upewnić się, że nie ma żadnych nierówności lub szwy, które mogą spowodować blister lub cięcie. Trampki są dobrym wyborem; unikać wysokich obcasów i klapki. Specjalnie wykonane cukrzyca buty są kolejnym dobrym rozwiązaniem, mają dwa razy więcej miejsca na palce jak normalne buty, a może być pokryte przez ubezpieczenie.

Oto kilka porad na zakupy dla popadając bezpiecznych butów:

  • Start z prawej skarpetki. Chcesz wyściełane skarpety, które są chłonne i nie mają żadnych szorstkich szwów wewnątrz. Białe skarpetki wskazówka cię do jakiegokolwiek odwodnienia, które mogą wskazywać na uszkodzenie lub infekcję.

  • Upewnij się, że buty są przestronne. Chcesz, aby Twoje buty, aby być wygodne i pozwalają na jakiś obrzęk stóp.

  • Weź dużo czasu na spacer po sklepie i upewnij się, że buty czuć się komfortowo.

  • Może trzeba bardziej specjalistycznego obuwia adaptacyjne, jeśli masz jakiekolwiek nieprawidłowości stóp jak duży łuk, szerokiej stopie, czy bolący guz.

  • Certyfikowany specjalista nazywa pedorthist może korzystać z technologii komputerowych do projektowania buty, które pasują i wsparcie stopy.

Możesz też mieć nieprawidłowy chód z powodu neuropatii cukrzycowej. To może mieć wpływ na zużycie na nogi. Jeśli masz tę chorobę, pracować z fizjoterapeuty lub terapeuty zajęciowego, aby poprawić swój chód jak najwięcej.

Jak dbać o nogi po zrobieniu swoje buty

Za każdym razem kiedy zdjąć buty, sprawdź, czy obuwia dla wszelkich kamieni lub uszkodzenia. Sprawdź swoje skarpetki żadnych plam, które mogą sygnalizować problem stóp, i zbadać swoje stopy na wszelkie objawy podrażnienia, urazu lub infekcji. Po kontroli stóp, oczyścić je z myjki. Następnie, nawilżają stopy, ale nie pozwól, maść lub krem ​​pozostanie między palcami. Może to zachęcić przerost grzybów.

Jeśli znajdziesz żadnych dowodów zaczerwienienie, obrzęk, ból, pęcherze, otwarte skaleczenia, lub zakażenie, skontaktuj się z lekarzem.

Główne dania na wynos

  • Neuropatia cukrzycowa może powodować drętwienie, mrowienie i ból w nogach.

  • Drętwienie i słabe krążenie powodu cukrzycy może postawić stopy na ryzyko obrażeń i infekcji.

  • Buty na cukrzycę są o wsparcie i dopasowanie, a nie stylu i mody.

  • Uzyskać pomoc, jeśli Twój chód lub nieprawidłowości stóp sprawia, że ​​trudno znaleźć buty, które pasuje.

  • Zawsze należy sprawdzić swoje nogi do jakichkolwiek oznak uszkodzenia lub infekcji po zdejmując buty i skarpetki. W razie wątpliwości skontaktuj się z lekarzem.