Cambler

Laseroterapia dla neuropatii cukrzycowej

Neuropatia cukrzycowa to uszkodzenie nerwów spowodowane przez cukrzycę. Jeśli mieli cukrzycę od wielu lat, można uzyskać objawy neuropatii, takie jak mrowienie, pieczenie i drętwienie. Do 70 procent osób z cukrzycą doświadcza tego problemu.

Cukrzycowe uszkodzenie nerwów często występuje, gdy nerwy są narażeni na wysoki poziom cukru we krwi, zmniejszony dopływ krwi i stan zapalny. Najczęstszy rodzaj neuropatii cukrzycowej jest neuropatia obwodowa, która jest uszkodzenie nerwów najdalej od rdzenia kręgowego. Jesteś najprawdopodobniej czuć objawy w nogach, szczególnie w palcach i na podeszwach stóp. Choroba może również wpływać na swoje ręce, ramiona i nogi.

Objawy neuropatii obwodowej są najczęstsze i dokuczliwe objawy, że większość chorych na cukrzycę doświadczenie. Pieczenie i mrowienie wydaje się być gorszy w nocy i może sprawić, że trudno spać.

Lekarz może leczyć neuropatię cukrzycową, ale nie można go wyleczyć. Możesz wziąć leki, które uśmierzają ból, ale te zabiegi są tylko 40 procent do 60 procent sukcesu. Terapia laserowa jest inny wybór.

Jak działa terapia laserowa dla neuropatii działa?

Laseroterapia dla neuropatii rozpoczęła się w Europie i Rosji w 1960 roku. Ten typ terapii laserowej zwanej terapii laserowej na niskim poziomie, ponieważ odbywa się przy niskim natężeniu. Nie powoduje spalanie tkanki lub zniszczenia, i to bezboleśnie. Lekarz po prostu posiada urządzenia laserowego na powierzchni ciała, gdzie czujesz ból, i niski poziom energii lasera przechodzi przez skórę. Leczenie może trwać od pięciu do 15 minut i może być powtarzany dwa do trzech razy w tygodniu przez kilka tygodni.

Naukowcy nie wiedzą dokładnie, jak laseroterapia pomaga neuropatii cukrzycowej. Oto niektóre z możliwych wyjaśnień:

  • Uwalnia substancje chemiczne (endorfiny), które zmniejszają ból.

  • Zmniejsza obrzęki.

  • To zwiększa przepływ krwi.

  • Stymuluje naprawę i odrost tkanki nerwowej.

Plusy i minusy terapii laserowej dla neuropatii cukrzycowej

Po stronie pozytywów, jest niewiele ryzyko związane z terapią laserową, kiedy wykonano prawidłowo. Jest to również łatwe do wykonania. Jeśli nie możesz znaleźć inne zabiegi w pełni skuteczna, może być lepszy od lasera.

Na negatywne strony, choć w niektórych badaniach uczestnicy zgłosić znaczne zmniejszenie bólu po leczeniu, inne badania wykazują jedynie minimalne poprawy. Według National Diabetes Information Clearinghouse, zabiegi jak laseroterapia, elektrycznej stymulacji nerwów, terapii magnetycznej oraz terapii światłem może być pomocne, ale więcej badań do zrobienia, zanim naprawdę wiemy, jak dobrze działa.

Teraz, jeśli masz bolesną neuropatią cukrzycową, który nie reaguje dobrze na leki lub inne metody leczenia, należy poprosić lekarza o terapii laserowej.

Główne dania na wynos

  • Bolesna neuropatia cukrzycowa jest częstym problemem, jeśli masz cukrzycę.

  • Objawy takie jak mrowienie, pieczenie i drętwienie może mieć wpływ na sen i jakość życia.

  • Obecne sposoby leczenia, zwykle leki, nie leczą, a jedynie częściowo złagodzić ból.

  • Laseroterapia jest stosunkowo nowy zabieg, który pokazuje obietnicę w zmniejszaniu bólu.

  • Inne badania muszą być wykonane przed wiemy, jak dobrze działa to leczenie.