Cambler

Jak neuropatia cukrzycowa szkody i nogi stopy

Z biegiem czasu, wysoki poziom cukru we krwi może uszkodzić nerwy i naczynia krwionośne. Uszkodzenie to często ma wpływ na stopy i nogi. Cukrzyca jest odpowiedzialny za ponad 60% amputacji kończyn dolnych nie spowodowane przypadkowymi urazami, a osoby z cukrzycą są 10 razy bardziej narażone na amputację jako osoby bez choroby.

Uszkodzenia nerwów utrudnia czuć, co dzieje się na nogach, podczas gdy uszkodzenie naczyń krwionośnych, może powoli dusić się przepływ krwi przez tętnice do ich żywienia. Gdy te choroby są zbieżne, proste cięcie lub blister na dole stóp czy nawet wrośnięty paznokieć może stać się tak, że poważnie zainfekowany palec lub amputacji stóp musi być.

Cukrzyca może powodować trzy rodzaje uszkodzenia nerwów:

 • Neuropatia obwodowa. Jest to najbardziej popularny rodzaj uszkodzenia nerwów. Wpływa na długie nerwy które rozciągają się od kręgosłupa do ramion i nóg. Objawy to drętwienie, mrowienie, i zmniejszoną wrażliwość na lekki dotyk. Może również wystąpić pieczenie, strzelanie, lub przeszywający ból.

 • Neuropatii ogniskowej. Odnosi się to do uszkodzenia nerwu lub określonego zestawu nerwów, powodując osłabienie twarzy, nóg, ramion, mięśni lub oczu. Choroba może pojawić się jako osłabienie rąk, niezdolność do podnoszenia nogę lub podwójne widzenie.

 • Neuropatia autonomiczna. Ten rodzaj uszkodzenia wymaga autonomiczny układ nerwowy, nerwy kontrolujące automatyczne funkcje organizmu, takie jak tętno, ciśnienie krwi, trawienie, pocenie się i erekcji. Neuropatia autonomiczna może powodować wiele nieprzyjemnych skutków, takich jak przyspieszone bicie serca, obfite pocenie się, wzdęcia, zawroty głowy lub nudności, wymiotów, biegunki i zaparcia. Osoby z neuropatią autonomiczną wpływające na układ moczowo-płciowy może być w stanie opróżniać całkowicie pęcherz (która predysponuje je do zakażenia pęcherza) i aż połowa mężczyzn z cukrzycą mogą wystąpić zaburzenia erekcji (impotencja).

Jedną z konsekwencji neuropatii obwodowej jest utrata odczuwania bólu. Gdy to nastąpi, uraz kolana może przejść niezauważona, nasilają i stają się żerowisko inwazyjnych bakterii. Odmienne wzorce poty z neuropatią układu autonomicznego może również wpływać na zdolność skóry do walki z infekcjami. Słabe krążenie przyczynia się do problemu przez co utrudnia zakażenie fighters-białe komórki organizmu krwi, przeciwciała i inne obrońcy, aby dotrzeć do obszaru zapowietrzonego. Słabe krążenie może powodować wrzody opracowanie wokół rany. Owrzodzeń stopy są niebezpieczne i wymagają natychmiastowego leczenia. Nieleczone, mogą przeniknąć głęboko pod skórę i do rozprzestrzeniania infekcji kości.

Palce są bardzo podatne na zakażenia. Osób z ciężką neuropatią obwodową są również bardziej podatne na stopy Charcota, choroby, w których niszczenie stawów i deformacji przeszkadzają w chodzeniu. Stopa Charcota rozwija się, gdy codziennie zużycie przyczyną drobne uszkodzenie stawów lub kości, a problem pozostaje niezauważone. Chyba że zostaną wprowadzone zmiany w jednostki kroku, obuwia, lub program ćwiczeń, uszkodzenia tkanek i nadal są ostatecznie zniszczone.

Wykrywanie i leczenie

Ponieważ osoby z neuropatią obwodową, nie może powoływać się na objawach, aby powiedzieć im, że coś jest nie tak, należy je dokładnie sprawdzić swoje stopy i palce do ewentualnej szkody codziennie. Pomaga również nosić buty, które zostały starannie wyposażone. Podiatrist może być doskonałym źródłem informacji dla pomocy w pielęgnacji stóp i obuwia.

Jeśli owrzodzenie stóp i ból staje się zakażone, doustne lub dożylne podanie antybiotyków może pomóc w walce z infekcją. Ale leczenie może trwać od tygodni do miesięcy, i może wymagać leżenia w łóżku i podniesienie dotkniętych kończyn.

Gdy problemy krążeniowe hamują gojenie, procedury, takie jak te stosowane w leczeniu zaburzeń układu krążenia może być konieczne. Na przykład, jeśli w Twojej stopy tętnicy jest zablokowane, lekarz może zalecić wprowadzenie stentu angioplastyki plusa lub obwodnicy operację. W plastyce, lekarz otwiera zwężoną tętnicę lub zablokowany w stopy wsuwając cienki elastyczny cewnik do tętnicy powyżej blokady, manewrowania go do zablokowania, a następnie pompowania mały dymek, aby otworzyć arterię. Balon stent rozszerza rurową, która utrzymuje światło tętnicy po usunięciu cewnika. W operacji pomostowania, chirurg wykonuje długość naczynia krwionośnego z innych części ciała i wykorzystuje ją do budowy nowego kanału, który umożliwia krwi obejść blokady.

Jeśli wszystkie możliwości leczenia zostały wyczerpane lub jeśli infekcja przechodzi do zestawów kości lub zgorzel w, część stopy lub nogi może trzeba amputować. Proteza może być zwykle wyposażone potem do chodzenia możliwe.

Oddanie najlepszej strony

Powiedzenie "uncja prewencji jest warta funta leczyć" odnosi się do wielu powikłań cukrzycy. Uszkodzenia stóp i nóg nie jest wyjątkiem. Najlepszym sposobem na uniknięcie tych problemów jest, aby utrzymać poziom cukru we krwi ściśle kontrolowane i ćwiczyć dobrą opiekę stóp:

 • Nosić czyste skarpetki lub pończochy każdego dnia.

 • Nosić dobrze dopasowane, wygodne buty. Jeśli neuropatia sprawia, że trudno powiedzieć, jak buty czuje, skonsultować się z ekspertem w montażu obuwia dla osób z cukrzycą.

 • Aby zminimalizować ryzyko obrażeń nóg, uniknięcia dzieje boso.

 • Zbadaj swoje stopy codziennie za wszelkie rany, skaleczenia, zadrapania, przerw w skórze, lub obszarów obrzękniętych. Nie zapomnij sprawdzić, między palcami.

 • Masaż stóp z kremem nawilżającym, aby zapobiec suchości i zmniejszyć ryzyko pęknięcia, co może prowadzić do zakażenia skóry.

 • Umyj stopy w ciepłej wodzie z mydłem na co dzień, i dokładnie osuszyć. Nie wolno moczyć nóg, bo to może wyschnąć i crack skórę.

 • Staraj się paznokcie zadbane, aby uniknąć wrastających paznokci. Jeśli ten problem będzie rozwijać się, nie starają się naprawić wrastaniu paznokci się zobaczyć się z lekarzem, a nie.

 • Czy wszystkie modzele, odciski, brodawki i inne typowe dolegliwości stóp leczonych przez podiatry.

 • Natychmiastowego leczenia żadnej kontuzji, i szukać profesjonalnej pomocy dla każdej rany, które wydaje nietypowe lub nie leczyć.