Cambler

Co to jest stopa Charcota?

Stopa Charcota jest wzór uszkodzenia kości i stawów, które mogą prowadzić do deformacji stopy. Stopa Charcota zaczyna z neuropatią obwodową, choroby nerwów w stopach. Ponieważ nerwy nie działają dobrze, może nie odczuwać bólu podczas poranić foot.You może łamać kości lub stawów szkody nie wiedząc. Jeśli trzeba chodzić na zranioną nogę, złamania mogą leczyć nierównomiernie. Powoduje to zniekształcenie stopy. Z Charcota stopy, drobne złamania mogą prowadzić do poważnych problemów, jeśli nie traktuje wcześnie.

Ostra stopa Charcota

Ostra stopa Charcota zaczyna się, gdy powtarzające się drobne pęknięcia nie są odczuwalne. Po pierwsze, nie może być żadnych widocznych oznak Charcota. Jeśli trzeba chodzić na piechotę, złamania się gorzej. Twoja stopa może czuć gorąco i są czerwone i spuchnięte.

Złamania

Złamania zacząć leczyć jak postępuje stopa Charcota. Ale ciśnienie od masy ciała utrzymuje kości z reperowanie gładko. Ciąg dalszy spaceru może powodować nowych złamań. Twoja stopa może wciąż być czerwone i spuchnięte.

Przewlekłe stopa Charcota

Przewlekłe stopa Charcota jest zniekształcenie wynikające z niewłaściwego gojenia kości. Buty mogą nie pasować zdeformowaną stopę. Przetarcia z buta słabo montażu może spowodować wrzody (otwarte rany). Wrzody mogą się zarazić. Ciężkie zakażenie może wymagać amputacji.