Cambler

Odkrywanie cukrzycową neuropatią autonomiczną

Prawie 24 milionów ludzi radzenia sobie z wyzwaniami cukrzycą codziennie, według najnowszych statystyk z Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Odsetek osób z cukrzycą typu 1 lub typu 2 również przed wyzwaniem nazwie cukrzycowa neuropatia autonomiczna i nigdy nie wiesz, dopóki komplikacja staje się ciężka.

Autonomiczna neuropatia cukrzycowa jest podgrupą neuropatii cukrzycowej, grupę chorób nerwów obwodowych nerwów wpływu na zewnątrz mózgu i rdzenia kręgowego. Istnieją trzy rodzaje nerwów obwodowych: silnik, czuciowe i autonomiczne. Nerwy ruchowe przesyłania sygnałów do różnych grup mięśniowych. Nerwy czuciowe powrócić te wiadomości z powrotem do mózgu - działają one w dużej mierze na poziomie świadomym. Trawienie sterowania autonomicznego nerwów, jelit i funkcji pęcherza moczowego, odpowiedź seksualną, pocenie się, tętno i ciśnienie krwi, a zdolność wiedzieć, kiedy stężenie cukru we krwi jest zbyt niski.

Efekty

Nieświadomość hipoglikemii (niski poziom cukru we krwi)

Normalnie, gdy poziom cukru we krwi jest zbyt niska (poniżej 70 mg / dl), osoba odczuwa drżenie. U osoby autonomicznej neuropatii, jednak może być drgawki lub inne objawy, co czyni diagnozę trudną. Posiadające niski poziom cukru we krwi i żadnych objawów nie zawsze wskazują neuropatia autonomicznego układu nerwowego; inne choroby może być przyczyną tego, jak dobrze.

Układu sercowo-naczyniowego

Tętno i ciśnienie krwi, ponieważ dotyczy neuropatia autonomiczna może uszkodzić nerwy układu sercowo-naczyniowego. Ciśnienie krwi może gwałtownie spaść po osoba siedzi lub stoi, powodując uczucie zawroty. Tętno może pozostać wysoka lub zbyt niska, a nie zmienne z funkcji ciała i ćwiczenia.

Pokarmowego

Uszkodzenie nerwów układu pokarmowego może powodować zaparcia (czasami naprzemiennie biegunka ), trudności z połykaniem oraz gastroparezy, choroby, w których żołądku opróżnia się zbyt wolno, co powoduje nudności, wymioty, wzdęcia i utrata apetytu. Ta choroba może powodować poziom cukru we krwi znacznie się wahać.

Moczu i seksualne

Osoba z neuropatii autonomicznej może mieć problemy z oddawaniem moczu i czynności seksualnych. Uszkodzenie nerwu może zapobiec całkowitego opróżnienia pęcherza, które może prowadzić do infekcji pęcherza. Nietrzymanie moczu może także rozwijać, bo człowiek nie może być w stanie wyczuć, gdy pęcherz jest pełny. Człowiek z tą chorobą mogą mieć problemy o erekcji z powodu uszkodzenia nerwów, które powodują wzwód; Odrębnym problemem, uszkodzenie penisa, może być również przyczyną problemów mających erekcji. Kobieta może mieć problemy z suchością pochwy, podniecenia lub orgazmu.

Pocenie się

Uszkodzenie nerwów, które kontrolują pocenie oznacza, że ​​dana osoba ma problemy regulacji temperatury ciała, mogą wystąpić pocenie nocne poty lub podczas jedzenia również.

Wizja

Neuropatia autonomiczna może również wpływać na źrenice oczu, co powoduje, że powoli oczy, aby dostosować się do zmieniającego światła. To sprawia, że ​​trudno jest zobaczyć podczas jazdy w nocy lub gdy światło jest włączane w ciemnym pomieszczeniu.

Trudna diagnoza

Rozpoznanie cukrzycowej neuropatii autonomicznej nie jest łatwe, ponieważ choroba może mieć wpływ na wiele narządów.

Z takich ogólnych sygnałów, nie jest niczym niezwykłym objawy cukrzycowej neuropatii autonomicznej, aby być błędnie innych chorób medycznych, szczególnie w początkowej fazie.

Jak prawdopodobne jest to, że osoby z cukrzycą mogą mieć autonomiczną neuropatią cukrzycową? Zazwyczaj występuje po osoba miała cukrzycę 20 lat lub dłużej, albo miał słabą kontrolę cukru we krwi. Osób z cukrzycą typu 2 może mieć wysoki poziom cukru we krwi za rok zanim zdiagnozowano tak neuropatia autonomicznego układu nerwowego i inne powikłania, może być w tym czasie rozpoznano cukrzycę diagnozuje.

Badania i zabiegi

Choć naukowcy nie wiedzą jeszcze dokładnie przyczyn neuropatii cukrzycowej, są testy dostępne do pomocy w diagnozowaniu. Badania zmienność rytmu serca jest jeden. Jest to nieinwazyjna procedura, która mierzy tętno w różnych chorobach. Test trwa 15 minut. Nieregularne wyniki wskazują silnie na obecność cukrzycową neuropatią autonomiczną. Sprawdzanie zmiany ciśnienia tętniczego krwi, gdy idziesz z pozycji leżącej do pozycji stojącej może pomóc ustalić, czy neuropatia autonomiczna ma wpływ na ciśnienie krwi.

Gdy system trawienny ma wpływ, jak w żołądka, to jest diagnozowana przez prostego badania ambulatoryjne radiologii nazwie opróżnianie żołądka badania, mówią eksperci. Inne testy obejmują esophagogastroduodenoscopy (EGD) i górną GI (żołądkowo-jelitowe) z małej serii jelit.

Leczenie neuropatii autonomicznej może zawierać ścisłej kontroli poziomu glukozy i eliminacji złych nawyków, takich jak palenie i nadmierne picie. Regularny program ćwiczeń jest dobry zwyczaj, aby dostać się. W niektórych przypadkach, leki, takie jak fludrokortyzonu w leczeniu niskiego ciśnienia, mogą być konieczne, eksperci.

Na problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak żołądka, eksperci polecają jedzenie małe, częste posiłki, eliminując z diety tłuszcze i ograniczających spożycie błonnika. Leki mogą być przepisane do przyspieszenia trawienia, złagodzić nudności i biegunkę lub regulują trawienie.

Na zawroty głowy lub zawroty głowy, eksperci zalecają siedząco lub na stojąco powoli sobie pończochy elastyczne lub podniesienie głowy łóżka. Lekarz może przepisać lek stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi lub polecam dodanie soli w diecie.

W przypadku problemów moczowych i płciowych, leki mogą pomóc. Antybiotyki wyjaśnić infekcji pęcherza. erekcji mogą być leczone lekami, urządzenia próżniowego lub chirurgicznym implantem. Nietrzymanie moczu może być wspomagane przez oddawanie moczu w regularnych odstępach czasu.

Nieleczony lub nierozpoznana, wpływ cukrzycowej neuropatii autonomicznej może być poważne. Powikłania mogą wahać się od bólu i dyskomfortu w funkcji narządów zostaje osłabiona na śmierć od zawału serca.

Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że zaburzenie jest uleczalna. Jeśli masz cukrzycę, porozmawiaj z lekarzem, aby odkryć swój poziom ryzyka.