Cambler

Neuropatia

Czym jest neuropatia?

Neuropatia jest powszechne choroby spowodowane przez uszkodzenie nerwów obwodowych układu nerwowego. Neuropatia jest również znany z neuropatią obwodową.

Nerwów obwodowych rozłożone z mózgu i rdzenia kręgowego. Nerwów obwodowych przekazywania impulsów nerwowych i informacje sensoryczne z korpusu z rdzenia kręgowego, gdzie są następnie przenoszone do mózgu. Nerwów obwodowych również zawierać sygnały dla silnika ruchu mięśni i innych funkcji, takich jak czynności narządów, w mózgu i rdzeniu kręgowym, reszty organizmu, włączając organy.

Uszkodzenie nerwów obwodowych zakłóca normalne funkcjonowanie obwodowego układu nerwowego. Typowe objawy neuropatii należą niezwykłe lub zaburzenia czucia w kończynach, które powszechnie występują w stopach. Szeroka gama innych objawów, jak również może wystąpić, ponieważ istnieje wiele rodzajów nerwów obwodowych z wyspecjalizowanymi funkcjami, które mogą mieć wpływ neuropatii. Na przykład, nerwy obwodowe sterowanie autonomicznego układu nerwowego, który jest odpowiedzialny za funkcje mimowolnych tym:

  • Ciśnienie krwi

  • Oddechowy

  • Skurcz mięśni gładkich narządów, takich jak serce i pęcherza

  • Trawienie

  • Funkcje seksualne

Bardzo często przyczyną neuropatii jest cukrzyca. To nazywa się neuropatia cukrzycowa. Neuropatia może być również wynikiem pewnych chorób metabolicznych, infekcji, nowotworu, stanów zapalnych, witaminy wadami, toksyny, choroby dziedziczne, a także innych nienormalnych procesów.

Leczenie neuropatii wymaga diagnostyki i leczenia choroby podstawowej, zaburzenia lub choroby. Niektóre choroby można skutecznie wyleczyć, podczas gdy inne mogą wymagać bardziej intensywnej opieki.

Powikłania nieleczonej neuropatii i jej przyczyn może być poważne i obejmują trwałą utratę funkcji nerwów, zaniku mięśni, paraliż, poważne infekcje i zgorzel. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli masz objawy neuropatii, takie jak zmiany czucia, trudności w poruszaniu się, lub jakiekolwiek inne objawy, niewyjaśnione lub trwałe. Szybka diagnoza i leczenie neuropatii i jej przyczyna zmniejsza ryzyko trwałego uszkodzenia nerwów i poważnych powikłań.

Niektóre powikłania neuropatia może być zagrożeniem życia. Natychmiast wezwać pomoc medyczną (911), jeśli, lub ktoś jesteś z, mam ból w klatce piersiowej, trudności w oddychaniu, lub zmiany czujności lub omdlenia.

OBJAWY

Jakie są objawy neuropatii?

Neuropatia zwykle rozwija się powoli, w okresie kilku miesięcy, a nerwów obwodowych stopniowo uszkodzeniu. Różnorodność objawów mogą wystąpić, ponieważ istnieje wiele rodzajów nerwów obwodowych, które mają wiele specjalistycznych funkcji, które mogą być dotknięte neuropatii.... Czytaj więcej na temat objawów neuropatii

PRZYCZYNY

Co powoduje neuropatię?

Neuropatia jest spowodowany przez uszkodzenie obwodowego układu nerwowego. Nerwy obwodowe są odpowiedzialne za przekazywanie wiadomości z mózgu i rdzenia kręgowego z resztą organizmu. Powszechne uszkodzenia nerwów może wynikać z zaburzeń metabolicznych, infekcji, nowotworu, zapalenia, witamina nieprawidłowości, toksyn, chorób dziedzicznych i innych nieprawidłowych procesów.... Czytaj więcej o przyczynach neuropatia

ZABIEGI

Jak jest neuropatia leczyć?

Plany leczenia dla neuropatii są indywidualnie do podstawowej przyczyny i obecności chorób współistniejących i powikłań. Leczenie zazwyczaj polega na wieloaspektowy plan, który rozwiązuje ten przyczyny, minimalizuje ból i nienormalne wrażenia, i zmniejsza ryzyko powikłań, takich jak gangrena. Ostatecznym celem jest pomóc Ci osiągnąć i utrzymać niezależnego i aktywnego życia.... Czytaj więcej na temat leczenia neuropatii

Więcej artykułów