Cambler

Monitorowanie poziomu cukru we krwi

Każda komórka w organizmie wymaga stałego dopływu glukozy (cukru we krwi), aby energia, a nawet godzin po tym, jak jeść. Kiedy stężenie glukozy we krwi jest zbyt wysoki-cechą cukrzycy nadmiar cukru może uszkodzić nerwy, naczynia krwionośne i inne tkanki. Niski poziom cukru we krwi może spowodować zaburzenia psychiczne, drgawki lub utrata przytomności. Utrzymanie poziomu glukozy Złotowłosa, która jest, że nie jest zbyt wysoki i zbyt niski, ale nie tylko prawo jest niezwykłe balansowanie.

W zdrowym organizmie, następuje automatycznie. W trakcie i po posiłku lub przekąsce, trzustka produkuje insulinę, hormon, że komórki muszą mieć, aby rozkoszować się cukru z krwiobiegu. Ten stopniowo obniża poziom cukru we krwi. Po osiągnięciu pewnego dolnego limitu, trzustka wytwarza inny hormon zwany glukagonu. Sygnalizuje wątrobę do uwalniania stały dopływ przechowywane cukru.

U osób z cukrzycą, te ściśle związane cykle nie działają tak, jak powinny. Osoby z cukrzycą typu 1 nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, więc poziom cukru we krwi pozostaje niebezpiecznie wysoki po jedzeniu i może spaść niebezpiecznie niski między posiłkami. U osób z cukrzycą typu 2, trzustka produkuje insulinę, ale komórki mięśniowe nie reaguje na sygnał tego hormonu "otworzyć się na cukier".

Osoby z cukrzycą musi stosować dietę, ćwiczenia i leki do regulowania poziomu cukru we krwi. Kilka dużych badaniach wykazano, że kontrola poziomu cukru we krwi przekłada się na rozwój mniej powikłań związanych z cukrzycą, takich jak utrata wzroku, bóle stóp i innych problemów, zawału serca i innych.

Znając poziom cukru we krwi jest kluczowym krokiem w kierunku zarządzania nim. Glukozę we krwi mierzono na dwa sposoby. Ręczny metrów wykorzystywane przez miliony osób chorych na cukrzycę, aby przetestować kroplę krwi (patrz "Korzystanie z glukometru" poniżej) ujawniają stężenia glukozy w obiegu w momencie spadku została podjęta. Wyniki są podane w miligramach glukozy na decylitr krwi, w skrócie w mg / dl. Poziomy docelowe są wymienione w "optymalny poziom cukru we krwi dla osób z cukrzycą." Odczyty cukru we krwi są świetne migawki, ale nie mówią nic o równie ważnej wartości średniego dziennego stężenia cukru we krwi.

Test, który ocenia średni poziom cukru we krwi w okresie tygodnia w kilku jest wartości hemoglobiny A1c (HbA1c) badanie. Mierzy procent cząsteczek hemoglobiny (białka przenoszącego tlen w czerwonych komórkach krwi), które stają się powleczone glukozy. Wyższe średnie dzienne stężenie cukru we krwi przez okres trzech miesięcy, wyższa wartość HbA1c. Ludzie, którzy nie mają cukrzycy zazwyczaj odczyty HbA1c o 6% lub niższą. Dla większości osób z cukrzycą, Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca zaleca dążenie do poziomu HbA1c poniżej 7%.

Chociaż każdy z cukrzycą mogą korzystać z rutynowo sprawdzając ich poziom glukozy we krwi, to dla niektórych ważniejsze niż inne. Ludzie, którzy przyjmują insulinę należy przetestować poziomu cukru we krwi kilka razy dziennie. Taki monitoring pomaga im ustalić termin i ilość dawek insuliny, a gdy jest to ważne, aby jeść, aby zapobiec epizod niskiego poziomu cukru we krwi (hipoglikemii). Wśród osób z cukrzycą typu 2, stosowanie doustnych leków na cukrzycę, takich jak pochodne sulfonylomocznika lub meglitynidy, może powodować zmniejszenie stężenia cukru we krwi, więc mogą one potrzebować do badania poziomu cukru we krwi kilka razy dziennie.

Nawet jeśli nie biorą insuliny lub jedna z tych innych leków, samokontrola może być przydatne, aby pokazać jak robisz. Lekarz może pomóc w określeniu, jak często i kiedy, aby sprawdzić swój poziom cukru we krwi. Którejkolwiek z następujących sytuacji może wymagać częstszych badań:

  • bardzo wysoki poziom cukru we krwi w momencie rozpoznania

  • Niedawna utrata lub przyrost masy ciała

  • wykonywanie bardziej lub mniej niż zwykle

  • zmiana leku na cukrzycę

  • wymioty, biegunka lub choroby, takie jak żołądek grypy.

Optymalny poziom cukru we krwi dla osób z cukrzycą

Czas

Zakres

Przed posiłkiem

70-130 mg / dl

Około dwóch godzin po posiłku (gdy poziom cukru we krwi jest zwykle na jej szczyt)

Mniej niż 180 mg / dl *

* Nawet mniejsze ilości mogą być pożądane w niektórych przypadkach, takich jak w okresie ciąży.

Przy użyciu glukometru

Glukometry są standardowym wyposażeniem wielu osób z cukrzycą. Kropla krwi pobrana poprzez nakłucie palca lub przedramienia to wszystko co jest potrzebne do korzystania z metra. Większość ludzi się kroplę krwi do badania przy użyciu urządzenia sprężynowe Lancing, że trzymać palec na naciśnięcie przycisku.

Próbkę krwi umieszcza się na pasku testowym, który jest wkładany w, lub jest zawarty wewnątrz, w mierniku. W ciągu kilku sekund, to pomiaru stężenia glukozy w kropli krwi. W przypadku niektórych modeli, taśmy i licznik musi być kalibrowany tak często za pomocą specjalnego roztworu zamiast krwi.

Większość metrów są małe i przenośne (patrz rysunek "glukometr"). Jeśli masz problemy z gospodarstwa lub obsługi małych obiektów, można znaleźć większe modelu łatwiejsze w użyciu. Jeśli masz słaby wzrok, można jeden z dużych druku cyfrowego wyświetlacza lub jeden, że "rozmowy". Kilka metrów przechowywać wyniki wielu badań. Najbardziej wyrafinowane zapisać informacje o glikemii, dawki insuliny i notatki na temat ćwiczeń i diety. Te informacje mogą być pobrane do komputera.

Niektóre plany zdrowotne obejmują jedynie konkretne modele, więc skontaktować się z ubezpieczycielem przed zakupem jeden. Cennik pasków testowych jest rozsądne, ponieważ ich koszt jest głównym kosztem samokontroli, a większość metrów są kompatybilne tylko z jednym rodzajem taśmy.

Rysunek: glukometr

Osoby z cukrzycą zazwyczaj za pomocą urządzenia nacinającego do uzyskania kropli krwi, które następnie umieszcza się na specjalnym paska testowego, który jest wkładany do miernika i zawartych w środku. Cyfrowy odczyt miernika wyświetla odczyt poziomu cukru we krwi w ciągu kilku sekund. Wiele rodzajów glukometrów są dostępne, a wszystkie są dokładne i wiarygodne, jeśli są prawidłowo stosowane.

Źródło: Narodowy Instytut Cukrzycy i pokarmowego i chorób nerek, National Institutes of Health.


Robi swoje badania

Zwrócić się do firmy ubezpieczeniowej, co dostawy obejmuje. Medicare, na przykład, zwraca ludzi za koszt jednego metra lat i glukozy dostaw badań, z liczbą pasków określonych czy wykorzystać insuliny. Dobrym źródłem jest "Przewodnik roczny zasobów Diabetes Supplies" z Europejskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Pomaga porównanie sklep dla produktów z cukrzycą, z wtryskiem pomocy do stężenia glukozy we krwi.

Bez względu na to, jaki sprzęt wybrać, zespół medyczny powinien wyjaśnić, jak go używać prawidłowo i jak do prowadzenia dziennika odczytów stężenia glukozy we krwi, przyjmowanie pokarmu i wstrzyknięć insuliny lub leków przyjmowanych. Utrzymując dzienny rejestr cukru we krwi, można powiedzieć, jak dobrze jesteś zarządzania cukrzycy i, za radą swojego zespołu opieki zdrowotnej, dokonać niezbędnych zmian w planie leczenia.

ABC kontroli cukrzycy

Ponieważ cukrzyca zwiększa ryzyko chorób serca przez cztery do pięciu razy w porównaniu z osobami bez tej choroby, należy również zwrócić szczególną uwagę na czynniki, które mogą narazić Cię na większe ryzyko na problemy z sercem. Są one często określane jako "ABC":

  • hemoglobiny 1c badanie cukru we krwi

  • B Ciśnienie lu we krwi

  • C holesterol.

Optymalne poziomy te i związane z nimi wskaźniki zdrowotne dla osób z cukrzycą są bardziej rygorystyczne niż dla osób bez cukrzycy. Dobrą wiadomością jest to, że zmiany w stylu życia, aby poprawić swój poziom cukru we krwi będzie miał korzystny wpływ na te wartości, jak również.

Optymalne "abc" markery

HbA1c

Mniej niż 7%

Ciśnienie krwi

Mniej niż 130/80 mm Hg

LDL (złego) cholesterolu

Mniej niż 100 mg / dl

Trójglicerydy

Mniej niż 150 mg / dl

HDL (dobry cholesterol)

Więcej niż 40 mg / dl u mężczyzn i 50 mg / dl u kobiet